BRYTYJCZYCY POJECHALI DO ‘ZACOFANEGO KRAJU’, ZA JAKI UWAŻALI POLSKĘ I NA MIEJSCU SROGO SIĘ ZDZIWILI! OTO ‘PRAWDA’ O POLSCE, JAKIEJ SIĘ NIE SPODZIEWALIŚCIE!

Hits: 27

Brytyjska para postanowiła wybrać się do Polski, którą uważała za “zacofany kraj”. Na miejscu jednak srogo się zdziwili, bo po powrocie nie omieszkali powiedzieć o kraju nad Wisłą prawdy: “Polska to cudowne miejsce!”. Oto prawda o Polsce, jakiej mało kto się spodziewał. 

Polskie media informują o podróży Adama i Corrine z Youtubowego kanału “Jamesyboy Experiment – Travel Channel”. Para podróżników przyznała, że zastała tu coś zupełnie innego, niż oczekiwała, bo choć spodziewali się stereotypowych niedźwiedzi polarnych, to jednak ich zaskoczenie było wyłącznie pozytywne.

Sami przyznali, że wybierając się do Polski “nie liczyli na zbyt wiele”, gdyż w ich świadomości nasz kraj funkcjonował jako miejsce zacofane, przestarzałe i pełne przesądów. Spodziewali się oni biedy, szarości i smutnych, agresywnych ludzi. Obawiali się także rasizmu i ataków na tle narodowościowym. Okazało się jednak, że ich myślenie niewiele miało wspólnego z prawdą, o czym postanowili podzielić się w serii odcinków poświęconych Polsce i Polakom. Jeden z nich, zatytułowany “Prawda o Polsce”, zobaczyć można poniżej.

“Kochamy Warszawę. Czyż nie jest to najwspanialsze miasto”? – zastanawiali się. “Wróciliśmy do Polski, tym razem do Warszawy i, jak wielu z was polecało, zrobiliśmy to latem. Pogoda jest cudowna i już kochamy to wspaniałe miasto. Odwiedziliśmy Nocny Market, spróbowaliśmy trochę pysznych pierogów i radujemy się wspaniałym klimatem Warszawy” – mówią w swoich materiałach. Nie było to jednak jedyne miejsce, jakie spodobało się Brytyjczykom.

“Gdańsk już gra w moim sercu” – stwierdził Adam po przechadzce ulicami Starego Miasta. Gdzie zatem podziała się bieda, której tak bardzo spodziewali się Brytyjczycy? Ich zdaniem to jedynie kwestia fałszywego obrazu, który prezentują media w Wielkiej Brytanii. Zapewnili swoich widzów, że na pewno będą do Polski wracać, szczególnie z uwagi na “doskonałe jedzenie” i “czystość i dbałość o porządek”. Dla Brytyjczyków, przyzwyczajonych do tego, że śmieci leżą na każdym fragmencie ulicy, brak odpadów i obecność koszy na śmieci musi być naprawdę zastanawiająca. Corrine i Adam to nie jedyni blogerzy i vlogerzy, którzy zachwycają się krajem nad Wisłą. Trend ten cieszy, zważywszy na fakt, że media internetowe stanowią dziś jedyną przeciwwagę, dla prezentowanego w zachodnich mediach obrazu Polski, jako kraju ciemnoty, brudu i biedy.

Marcin Majchrzak / POLEMI.co.uk
Fot.: Ben Gingell / Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *