Holandia: Wypadek przy zbieraniu owoców, 4 Polaków rannych

Hits: 32

W wypadku, do którego doszło w piątek rano w miejscowości Hoedekenskerke (prowincja Zelandia), ucierpiało czterech polskich pracowników. Dwoje z nich jest poważnie rannych, informuje portal hartvannederland.nl

Dwie pozostałe osoby zostały lekko ranne. Wszystkich czterech pracowników, którzy ucierpieli w tym zdarzeniu, przewieziono karetką do szpitala w Goes. 

Do zdarzenia doszło około godziny 11:30 przy wjeździe do sadu Boone przy ulicy Vrouwenweg w liczącej około 700 mieszkańców wiosce Hoedekenskerke. Miejscowość ta leży w gminie Borsele na południowym zachodzie Holandii.  

Szczegółowe okoliczności wypadku na razie nie są znane. Wiadomo, że w wypadku uczestniczył wózek do zbierania owoców. Kiedy na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, pojazd ten leżał przewrócony w rowie. To właśnie on przygniótł ofiary, poinformowała policja. Według portalu omroepzeeland.nl w chwili, gdy doszło do wypadku, osoby te znajdowały się na wózku i pracowały. 

Wszyscy pracownicy, którzy ucierpieli, to Polacy, czytamy na stronie internetowej lokalnego dziennika „BN De Stem”. Gazeta cytuje też właściciela sadu Boone.
– Oni sami wezwali pomoc, a następnie poinformowali mnie. Nie było mnie tam wtedy, więc nie wiem, co się dokładnie stało. Jestem jednak wstrząśnięty – powiedział. 

Policja rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie. W związku z wypadkiem ulica Vrouwenweg przez pewien czas była całkowicie zamknięta dla ruchu. Policja poinformowała o wypadku niderlandzką Inspekcję Pracy SZW.

22.09.2018 ŁK Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *