Horror w Mrągowie. Strzelił do byłej partnerki aż 8 razy. Wcześniej kobieta zgłaszała prześladowanie

Hits: 10

Do dramatycznych wydarzeń doszło na osiedlu Mazurskim w Mrągowie. Cezary F. zabił byłą partnerkę i uciekł. Właśnie został złapany i aresztowany na 3 miesiące. Kobieta wcześniej dwukrotnie zgłaszała policji, że jest przez niego prześladowana.

Historia wstrząsnęła Mrągowem. W czwartek 51-latek zabił kobietę. Wiadomo jedynie, że był jej byłym partnerem. Sekcja zwłok wykazała, że w jej klatkę piersiową oddano 8 strzałów, w tym jeden w serce.

O zaginięciu kobiety poinformowali jej współpracownicy. 50-latka nie przyszła to pracy i nie było z nią kontaktu. Kiedy funkcjonariusze zjawili się w miejscu zamieszkania kobiety, ta była już martwa. Drzwi do domu były otwarte, wybita była szyba balkonowa. Na miejsce szybko przyjechała grupa dochodzeniowa – śledcza oraz technik kryminalistyki. Pod nadzorem prokuratora przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady i przesłuchano świadków.

Pościg za zabójcą. 51-latek staranował radiowozy

Szybko ustalono, że za zbrodnią może stać były partner kobiety. Cezary F. uciekł, a ruszył za nim policyjny pościg. Mężczyzna ukrywał się przez dwa dni.

W końcu został złapany na krajowej “szesnastce” w miejscowości Baranowo. 51-latek staranował dwa nieoznakowane radiowozy próbując przebić się przez blokadę. W aucie oskarżonego znaleziono broń. Mężczyzna nie miał na nią pozwolenia. Kolejny pistolet miał schowany w warsztacie.
 
– Cezary F. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące pod zarzutem zabójstwa – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa byłej partnerki. Grozi mu za to do 25 lat więzienia lub dożywocie. Nie przyznał się do winy i nie składał wyjaśnień. Powiedział, że jest “na to za wcześnie”.
Policja i prokuratura nie ujawniają powodów tragedii. Wiadomo jedynie, że w ostatnim czasie F. i zabita kobieta rozstali się.
 
Tomek Orszulak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *