Piotr Guział został kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.
Piotr Guział został kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

Piotr Guział zrezygnował z ubiegania się o fotel prezydenta Warszawy. Zdecydował się natomiast poprzeć Patryka Jakiego i został kandydatem Zjednoczonej Prawicy na wiceprezydenta stolicy.

Patryk Jaki podczas sobotniej konferencji prasowej oświadczył, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, to jego zastępcą będzie Piotr Guział, były burmistrz Ursynowa. – To człowiek, który stworzył największy ruch miejski, największy ruch społeczny w Warszawie – chwalił go wiceminister sprawiedliwości.

Sebastian Kaleta

@sjkaleta

Do drużyny @PatrykJaki dołącza @PiotrGuzial. Jako wiceprezydent będzisle gwarantem tego, że władze skupiać się będą na zarządzaniu miastem, rozwiązywaniem problemów, a nie na konfliktach ideologicznych do czego od poczatku kampanii dąży @trzaskowski_.

I dodał: – W ostatnich wyborach uzyskał trzeci wynik, uzyskał ogromne zaufanie mieszkańców Warszawy. Dodatkowo jest osobą, która zna Warszawę, jak mało kto. Ponad 20 lat w samorządzie – duże doświadczenie.

Dalej Patryk Jaki zaznaczył, że Guział “jak mało kto zna jednostki samorządu terytorialnego”. Ma być wiceprezydentem odpowiedzialnym m.in. za organizację największych imprez w Warszawie, w tym np. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przem.Szubartowicz

@PSzubartowicz

Kojarzony z lewicą Piotr Guział zrezygnował z kandydowania na prezydenta Warszawy i poparł kandydata PiS Jakiego. Kiedyś poparł w drugiej turze Sasina, więc ma w tych sprawach doświadczenie. Tak czy owak, konkurs na najbardziej spektakularne zeszmacenie się należy uznać otwarty.

– Będzie odpowiedzialny za kwestie związane z kulturą, za współpracę z przedsiębiorcami i szeroko pojęte sprawy społeczne – dodał Jaki.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Jacek Nizinkiewicz@JNizinkiewicz

Patryk Jaki chce, żeby jego zastępcą, gdyby wybrano go prezydentem Warszawy, został Piotr Guział, były członek… SLD.
Piotr Guział jeszcze miesiąc temu pisał, że P. Jaki reprezentuje modeli polityki plemiennej, w którą on nie chce się wpisywać.
Minął miesiąc i popiera Jakiego.

Natychmiast posypały się komentarze, że Piotr Guział kojarzony jest z lewicą, a w przeszłości był przecież członkiem SLD. Zaczęto mu przypominać, że jeszcze miesiąc temu pisał, że Jaki “reprezentuje modeli polityki plemiennej, w którą on nie chce się wpisywać”.

Patryk Jaki@PatrykJaki

W walce o uczciwą Warszawę jest miejsce dla wszystkich. Lewica, prawica,centrum.

Odpowiedzią na te słowa może być komentarz samego Jakiego, który na Twitterze napisał: “W walce o uczciwą Warszawę jest miejsce dla wszystkich. Lewica, prawica,centrum.#NieMówcieŻeSięNieDa #Jaki2018”. Post opatrzył zdjęciem w towarzystwie Piotra Guziała.

Guział – obecnie w Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza – w połowie sierpnia ogłosił start w wyborach na prezydenta stolicy. Wówczas zapowiedział, że chciałby zbudować “szeroką koalicję ruchów niezależnych”, z którą miałby szansę stworzyć trzecią siłę w Warszawie. Bezskutecznie nawoływał kandydatów niepartyjnych do “rezygnacji ze swoich utopijnych ambicji” i połączenia sił.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, druga – 4 listopada.

Obok Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska) i Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica) o fotel prezydenta będą walczyć: Jan Śpiewak (Wygra Warszawa), Jakub Stefaniak (rzecznik PSL), Jacek Wojciechowicz (były wiceprezydent Warszawy), Andrzej Rozenek (SLD), Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich), Sławomir Antonik (Bezpartyjni, burmistrz Targówka ), Janusz Korwin-Mikke (Wolność), Piotr Ikonowicz (Ruch Sprawiedliwości Społecznej).

źródło: TVN Warszawa