Kto zawinił? Groźny wypadek na obwodnicy Opola

Hits: 0

W piątek ok. godz. 17. doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Na skrzyżowaniu obwodnicy północnej Opola z ulicą Oleską zderzyły się dwa rozpędzone samochody. Jednym z nich był policyjny radiowóz, którym kierował 37-letnim funkcjonariusz. Za kierownicą renault siedział 30-latek.

Według wstępnych ustaleń policjantów prowadzących dochodzenie w tej sprawie, na obwodnicy Opola najpierw renault zderzył się z policyjną kią, a później osobowe auto uderzyło jeszcze w barierą ochronną. Obu rannym kierowcom natychmiast została udzielona pomoc medyczna. Potem ranni zostali przewiezieni do najbliższego szpitala. W tej chwili ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Przyczyny i okoliczności tego groźnie wyglądającego wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. Wiadomo już, że kierowca auta osobowego wjechał na skrzyżowanie na zielonym świetle.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, obaj kierowcy w momencie zderzenia byli trzeźwi. W tej chwili nie można jednoznacznie stwierdzić, kto zawinił i był bezpośrednim sprawcą wypadku. – Policyjny samochód marki Kia, który brał udział w zdarzeniu, jechał w kolumnie kilku nowych radiowozów z Warszawy, które zostały przekazane na stan opolskiej policji – poinformował Radio Opole dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *