Londyńska szkoła przeprasza Polaków

Hits: 19

Dyrekcja Walthamstow Academy została oskarżona o szerzenie “propagandy brexitu”. W broszurze, którą otrzymali uczniowie, znalazły się krzywdzące stereotypy na temat imigrantów z Polski.

Część dotycząca Polaków znalazła się w sekcji “Istotne informacje”. W broszurze, którą otrzymali na geografii uczniowie szkoły w Walthamstow w północno-wschodnim Londynie, napisano m.in. o problemach związanych z imigrantami z krajów UE – informuje “Independent”. Na celowniku znaleźli się obywatele Polski.

To garść stereotypów. Autorzy broszurki twierdzą, że imigranci z Polski “przyczyniają się do wzrostu bezrobocia wśród Brytyjczyków” i pracują “na czarno”. Polacy mają przybywać do Wielkiej Brytanii, ponieważ liczą na bezpłatną opiekę medyczną i możliwość posłania dzieci do “lepszych szkół”.

Informacje podane w broszurze są sprzeczne z oficjalnymi danymi.“Independent” przypomniał, że według badania zleconego przez brytyjski rząd, roczne wpływy do budżetu od imigranta z UE są średnio o 2,4 tys. funtów większe niż od rodzimego obywatela.

Rodzice są oburzeni. Szkoła ma wielu uczniów pochodzących z Polski, których rodzice oskarżyli placówkę o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i indoktrynację uczniów. Dodatkowo zdenerwował ich fakt, że Polacy są jedyną mniejszością wymienioną w broszurze. Nicholas Hatton, założyciel organizacji reprezentującej obywateli UE w Wielkiej Brytanii, nazwał broszurę “niebezpiecznym i obrzydliwym dokumentem”.

Dyrekcja przeprasza “z całego serca”. Odpowiadając na list jednej z polskim matek, dyrektorka szkoły przeprosiła i przyznała, że informacje zawarte w tej części broszury były nieprawdziwe i krzywdzące. Szkoła opracowała już nowe pomoce naukowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *