Pies Graffi znów wytropił narkotyki. 25-latek przewoził haszysz

Hits: 17

W poniedziałek (24.09), kryminalnych z Brzegu i funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu zatrzymali na brzeskim odcinku autostrady A4 mieszkańca Prudnika. Pasażer busa wracał z Holandii, a w swoim bagażu przewoził haszysz. Na trop narkotyków wpadł Graffi, specjalnie wyszkolony pies.

– Do zatrzymania 25-latka doszło 24 września o godzinie 8:00 na brzeskim odcinku autostrady A4. To wtedy kryminalni z Brzegu wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Opola postanowili sprawdzić swoje operacyjne ustalenia. Wynikało z nich, że podróżujący z Holandii pasażer busa miał posiadać narkotyki – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Kiedy funkcjonariusze zauważyli na autostradzie wytypowany pojazd, zatrzymali go do kontroli. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Wyszkolony do poszukiwania narkotyków pies wskazał na jeden z bagaży podróżujących osób. W nim funkcjonariusze ujawnili pudełko z podejrzaną substancją. Badanie pokazało, że jest to blisko 20 gramów haszyszu– dodaje policjantka.

Zatrzymany mężczyzna tłumaczył, że narkotyki z Holandii przywiózł przez przypadek. 25-latek usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu środków odurzających, do którego się przyznał. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *