Polscy Łowcy Burz

Hits: 29


+ + + UWAGA! NADCHODZĄCA NOC – BARDZO SILNY WIATR, INTENSYWNE OPADY DESZCZU, LOKALNIE SILNE BURZE + + +

To będzie bardzo niebezpieczna noc. Przez Polskę przejdzie głęboki układ niskiego ciśnienia “Fabienne”, który przyniesie intensywne opady deszczu i bardzo silne porywy wiatru na sporym obszarze Polski. Tak obecnie wygląda mapa naszego systemu ostrzeżeń. W górach i w regionach podgórskich prędkość wiatru może osiągać nawet 110-130 km/h. W pozostałych regionach południowej części Polski oraz częściowo w centrum i na wschodzie prędkość wiatru w porywach może osiągać 90-110 km/h. “Najspokojniej” będzie na północy i na północnym-zachodzie – tutaj prędkość wiatru może osiągać ok. 70-90 km/h.

Ponadto przypominamy, że zwłaszcza na południu w ciągu nocy możliwy będzie rozwój burz, podczas których głównym zagrożeniem również będzie silny wiatr. Ponadto w centralnej Polsce spodziewamy się wystąpienia intensywnych opadów deszczu, którego suma może osiągnąć nawet 20-50 mm.

Niebezpiecznie będzie także jutro – silny wiatr pojawi się niemal w całej Polsce, a jego prędkość w porywach może dochodzić lokalnie do ok. 70-90 km/h. W wielu miejscach rozwiną się również chmury Cumulonimbus, przynoszące silne, szkwałowe porywy wiatru, lokalnie opady gradu, krupy śnieżnej i chwilami intensywne opady deszczu.

Aktualne ostrzeżenia:

http://lowcyburz.pl/sp3/index.html

Dzisiejsza prognoza konwekcyjna (UWAGA – możliwa aktualizacja do 2 stopnia zagrożenia!)

http://lowcyburz.pl/…/prognoza-konwekcyjna-na-dzien-23-09-…/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *