Poznań – Stary Rynek: pościg za kierowcą porsche. 47-latek w rękach policji

Hits: 30

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się w niedzielny poranek w centrum Poznania.

– Pościg na Starym Rynku. Kierowca w porsche cayenne na rejestracji zaczynającej się od GA uciekał przed policją i strażą miejską – napisała do nas Iza.
 
Wcześniej otrzymaliśmy od naszych czytelników doniesienia o próbie zatrzymania podobnego samochodu, również na gdyńskich rejestracjach, w rejonie Ronda Rataje. Z relacji świadków wynika, że kierowca jechał pod prąd m.in. ulicą Zamenhofa, a interwencję podjęli strażnicy miejscy.
 
– Otrzymaliśmy informację od strażników miejskich, że kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać w kierunku Starego Rynku. Rozpoczął się pościg, który zakończył się zatrzymaniem na ulicy Podgórnej – przekazał podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.
 
Funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Był trzeźwy, na razie nie wiadomo czy był pod wpływem jakichś innych środków.
 
Policja cały czas prowadzi czynności w tej sprawie. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z komisariatem Stare Miasto (tel. 61 84-124-11).
W czasie akcji uszkodzone zostały m.in. dwa samochody policji i jeden pojazd strażników miejskich. 47-latek (mieszkaniec powiatu poznańskiego) ma usłyszeć 5 zarzutów, w tym uszkodzenia mienia, niezatrzymania się do kontroli czy próby naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *