Profanacja pomnika Jana Pawła II w Tarnowie. Sprawę bada policja

Hits: 56

Na pomniku Jana Pawła II przy placu Katedralnym w Tarnowie pod osłoną nocy ktoś zawiesił kartkę z napisem “Chroniłem pedofilów w sutannach” i kilka par dziecięcych bucików. Sprawa poruszyła mieszkańców Tarnowa. Policja szuka osoby odpowiedzialnej za incydent. Nie będzie łatwo ją namierzyć, bo w pobliżu nie ma kamer monitoringu.

 

Zdjęcia pomnika papieża Jana Pawła II na placu Katedralnym w Tarnowie z podpisem “Chroniłem pedofilów w sutannach” obiegły portale społecznościowe. Zawieszone na figurze papieża Polaka dziecięce buty mogą wskazywać na to, że zdarzenie jest kontynuacją akcji Baby Shoes Remember. Uczestnicy akcji wieszają na ogrodzeniach kościołów dziecięce buciki, aby zwrócić uwagę na problem pedofilii wśród duchownych. Podobny napis pojawił się pod koniec sierpnia na pomniku Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.

Sprawę napisu zawieszonego na placu Katedralnym w Tarnowie bada policja. Jak informuje Paweł Klimek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tarnowie w rozmowie z “Gazetą Krakowską”, postępowanie prowadzone jest pod kątem wykroczenia. Chodzi o umieszczenie napisu w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym i bez zgody zarządzającego. Sprawcy grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny.

Proboszcz Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, ks. Adam Nita w rozmowie z “Gazetą Krakowską” informuje, że on nie składał zawiadomienia w tej sprawie. – Nie, nie zgłaszałem tego. Cóż mogę powiedzieć Chyba tylko tyle, że będę modlił się za tę osobę – mówi duchowny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *