Sobecka zażąda wycofania „Kleru” Smarzowskiego z kin? – Prawda Boli

Hits: 31

Posłanka PiS Anna Sobecka nie widziała najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego „Kler”, ale już wie, że obraz jest nie do przyjęcia. Napisała w tej sprawie interpelację do ministra kultury Piotra Glińskiego. –

 „Jeszcze przed oficjalną premierą obraz wzbudza kontrowersje ze względu na sposób, w jaki przedstawiono w nim księży katolickich w Polsce. Według Smarzowskiego, to grupa zakłamanych, pazernych, bezideowych alkoholików, zainteresowanych jedynie seksem” – napisała Sobecka.

Domaga się od Glińskiego wyjaśnień, jakimi kryteriami kierowano się przy „wydatkowaniu pieniędzy ze środków publicznych” na ten film. – „Paszkwilancka produkcja korzysta z dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdy jednocześnie wiele wartościowych produkcji nie ma szansy na podobne wsparcie” – tokuje dalej Sobecka. Ministerstwo Kultury przyznało, że „Kler” otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za kadencji byłej dyrektor Magdaleny Sroki. Odwołał ją z funkcji właśnie minister Gliński

Sobecka czeka na pisemne wyjaśnienia szefa resortu. – „Poczekam na odpowiedź i wtedy podejmę decyzję, czy wystąpić o wycofanie produkcji z kin” – powiedziała w rozmowie z wp.pl.

Wynika z tego, że Telewizja Republika delikatnie mówiąc – mija się z prawdą.

„Kler” wchodzi do kin 28 września. To opowieść o losach czterech księży: karierowiczu Lisowskim, chciwym arcybiskupie Mordowiczu, uwikłanym w romans proboszczu Trybusie oraz tracącym wiarę Kukule. Odtwórcami głównych ról są Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak i Arkadiusz Jakubik.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *