Stryczek odchodzi ze “Szlachetnej Paczki”. Oficjalnie złożył rezygnację

Hits: 38

Ksiądz Jacek Stryczek nie jest już prezesem “Szlachetnej Paczki”. W piątek złożył rezygnację, w poniedziałek ma ją zatwierdzić walne zgromadzenie Stowarzyszenia “Wiosna”. Pracownicy już zostali powiadomieni o odejściu kontrowersyjnego szefa w sutannie.

Portal Onet opisał relacje ponad 20 byłych i obecnych pracowników Stowarzyszenia “Wiosna”, które prowadzi projekt “Szlachetna Paczka”. Wszyscy mówili o trudnej współpracy z prezesem stowarzyszenia ks. Jackiem Stryczkiem. Przedstawiali duchownego jako osobę budzącą postrach, doprowadzającą pracowników do płaczu, depresji i bezsenności.

Choć ksiądz Stryczek początkowo próbował odpierać zarzuty, to już wieczorem zmienił ton i wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że uznając powagę sytuacji, postanowił oddać się do dyspozycji walnego zgromadzenia Stowarzyszenia “Wiosna”. 

Tymczasem w piątek portal Wirtualna Polska informuje, że ks. Jacek Stryczek złożył już formalnie rezygnację z funkcji prezesa Stowarzyszenia “Wiosna”. W poniedziałek rezygnacja ma być przedmiotem dyskusji na walnym zgromadzeniu. Pracownicy stowarzyszenia zostali już powiadomieni o rezygnacji szefa. 

Ksiądz Stryczek trafił też na celownik prokuratury. Krakowscy śledczy zbadają, czy w Stowarzyszeniu “Wiosna” doszło do mobbingu ze strony prezesa.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *