Syn ministra zorganizował spotkanie wyborcze w kaplicy

Hits: 45

Karol Tchórzewski to syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. I podobnie, jak tata chce mieć prominentne stanowisko polityczne. Startuje więc z błogosławieństwem PiS na prezydenta Siedlec. Problem w tym, że od razu zaliczył dużą wpadkę.

W Polsce obowiązuje rozdział Kościoła od państwa. Przynajmniej w teorii, bo Karol Tchórzewski zorganizował wiec wyborczy w sali katechetycznej przy kościelnej kaplicy. Wybuchła afera, o której napisało “Dzień dobry Siedlce”.

“To się już w głowie nie mieści! Siedlecki PiS zorganizował swoje spotkanie wyborcze w… Kaplicy Matki Boskiej Kodeńskiej przy kościele św. Stanisława. Ciekawi nas co na to biskup siedlecki i Episkopat Polski? Czy tak wygląda apolityczna twarz Kościoła?” – czytamy na stronie portalu.

 • Skandal wyborczy w Siedlcach!
  To się już w głowie nie mieści! Siedlecki PiS zorganizował swoje spotkanie wyborcze w… Kaplicy Matki Boskiej Kodeńskiej przy kościele św. Stanisława. Ciekawi nas co na to biskup siedlecki i Episkopat Polski? Czy tak wygląda apolityczna twarz Kościoła?Informacje o tym bulwersującym incydencie podesłali nam internauci. Karol Tchórzewski, syn ministra i kandydat PiS na prezydenta Siedlec jak gdyby nigdy nic rozdawał wśród członków PiS swoje banery i plakaty wyborcze w przykościelnej kaplicy. Spotkaniem pochwalił się nawet na swym facebookowym fapage’u. Post spotkał się z oburzeniem interanutów i po kilku godzinach został usunięty. 
  Na zdjęciach widać kandydatów do rady miasta startujących z list PiS. Także tych z Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego i dawnych członków PO, w tym byłego posła, usuniętego z szeregów tej partii. Widać też urzędników i pracowników miejskich spółek. Na jednej z fotografii Henryk Niedziółka, przewodniczący rady miasta z uśmiechem zwija baner wyborczy kandydata na prezydenta. Widać także prezesa Agencji Rozwoju Miasta Grzegorza Orzełowskiego.
  Czy są jakieś granice, których ci ludzie nie przekroczą? 
  O sprawie będziemy jeszcze informować. O komentarz poprosimy m.in. kurię biskupią.
  A jakie jest Wasze zdanie? Czy Kościół to odpowiednie miejsce na takie hece? Rozpoznajecie twarze zebranych tam ludzi?

 

Karol Tchórzewski ma 43 lata. Jako członek PiS jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Jak przypomina gazeta.pl w 2016 roku dostał stołek prezesa miejskiej elektrociepłowni w Siedlcach. Zarobił tam w ubiegłym roku prawie 170 tys. zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *