TRWA DRAMAT W WIELKIEJ BRYTANII! SETKI DOMÓW I TYSIĄCE LUDZI EWAKUOWANYCH, A ZAGROŻENI SĄ KOLEJNI – ZBLIŻA SIĘ BEZLITOSNY ŻYWIOŁ!

Hits: 20

To pilna informacja. W Wielkiej Brytanii trwa prawdziwy dramat, przez który setki domów i tysiące ludzi zostało ewakuowanych. Zagrożone są także kolejne, gdyż bezlitosny żywioł zbliża się coraz bardziej.

Brytyjskie media pilnie informują o ewakuacji, która trwa dziś od rana w Weymouth w hrabstwie Dorset. Do tej pory ewakuowano już przeszło 100 domów i tysiące ludzi, a wszystko to z powodu ognistego żywiołu, który ogarnął najpierw parking samochodowy, a teraz rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach. Ryzyko potężnej eksplozji jest duże, gdyż wewnątrz znajdują się specjalne cylindry z acetylenem.

Na miejscu z ogniem walczy przeszło 40 strażaków. Rzecznik Dorset and Wiltshire Fire and Rescue stwierdził, że konieczna okazała się ewakuacja przeszło 100 domów. Służby wezwane zostały w okolice Holly Road, Cromwell Road i Highland Road o godzinie 4:55. Od tamtej pory trwa desperacka walka o powstrzymanie płomieni, zanim dotrą one do cylindrów i spowodują szkody, które trudno będzie sobie nawet wyobrazić.

Dorset Council zorganizował na miejscu specjalne centrum, do którego mogą udawać się ewakuowani mieszkańcy. Funkcjonujący w mieście Rock Hotel otworzył wszystkie swoje pokoje dla mieszkańców miasta, którzy teraz oczekują w nich na zakończenie akcji ewakuacyjnej i ugaszenie pożaru. “W związku z pożarem panującym w okolicy Holly Road zdecydowaliśmy się na udostępnienie naszych pokoi. Jeśli potrzebujecie czegokolwiek, przyjdźcie!” – zaapelował na Facebooku hotel.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *