W Ostrołęce nie wyświetlą „Kleru” . Wszystko przez to że rządzi tam prezydent z PiS

Hits: 39

Afera z premierą “Kleru” w Ostrołęce. Wiele wskazuje na to, że władze chcą wstrzymać emisję obrazu Smarzowskiego. Dlaczego? Bo filmy, które uchodzą za antykatolickie raczej nie są tu mile widziane… Kiedyś było to wojewódzkie miasto z prężnie rozwijającym się przemysłem. Dziś Ostrołęka się wyludnia, ale dla PiS wciąż jest ważnym punktem na politycznej mapie kraju. Stąd pochodzi poseł i były wiceminister Arkadiusz Czartoryski i to tutaj od lat rządzą ludzie związani z partią Jarosława Kaczyńskiego.

Portal moja-ostroleka.pl podaje, że we wrześniowym repertuarze ostrołęckiego kina Jantar próżno szukać najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Czy “Kler” zagości w Ostrołęckim Centrum Kultury w październiku – tego nie wiadomo. Z informacji przesłanych serwisowi Onet  przez jednego z czytelników wynika, że sprawa została przesądzona.

– Został wykonany telefon  do kina Jantar, żeby dowiedzieć się, czy będą seanse filmu “Kler” Smarzowskiego. Jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy pani poinformowała mnie, że filmu w naszym kinie nie będzie można wcale zobaczyć. Aż mnie zatkało. Na pytanie “dlaczego?” – pani odpowiedziała, że trzeba zapytać kierownictwo. Dlaczego kino nie planuje emisji filmu znakomitego polskiego reżysera, jakim jest Wojciech Smarzowski? Oglądalność będzie olbrzymia, więc dlaczego kino nie chce zarobić? Kto będzie chciał, to i tak obejrzy. Dla mnie to jest skandal! Co za zaścianek! – napisał do redakcji oburzony czytelnik.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *