Została wezwana na policję po zakupie pigułki „dzień po”

Hits: 15

Czy każda kobieta albo dziewczyna, która kupiła tabletki „dzień po”, będzie w tej sprawie wzywana na policję? W państwie PiS wszystko jest możliwe…. – „Moja znajoma – kobieta po 40, urodziła trójkę dzieci. Zaszła taka potrzeba i musiała kupić tabletkę „dzień po”. Po półtora roku dostaje takie pismo” – napisała na Facebooku Ola Tormano. Do wpisu dołączyła skan pisma z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, w którym czytamy, że kobieta została wezwana na „24 września na przesłuchanie w charakterze świadka w związku z zakupem środków wczesnoporonnych, którego miała dokonać 2 marca 2017 r”.

Wielu internautów nie chciało uwierzyć w autentyczność pisma. Okazało się jednak, że jest ono jak najbardziej prawdziwe. – „Potwierdzam autentyczność wezwania. Policjanci ze Szczecina w ramach pomocy prawnej poprosili nas o przesłuchanie w charakterze świadka wskazanej przez nich osoby” – powiedział gazeta.pl komisarz Robert Szumiata, rzecznik prasowy komendy, w której stawić ma się kobieta.

 

Według gazeta.pl, policjanci ze Szczecina będą sprawdzać, czy kobieta dokonała zakupu na własny użytek. – „Jeśli tak – nie poniesie żadnych konsekwencji. Jeśli jednak okaże się, że odstąpiła komuś w bezprawny sposób kupione przez siebie środki, może ponieść konsekwencje” – czytamy w portalu.

– „Ja przed chwilą kupiłem alkohol. Ciekawe, czy za rok sprawdzą czy kupiłem go dla siebie czy na handel, co jest nielegalne bez koncesji…”; – „Jeśli w marcu 2017 można było kupić ten środek bez recepty to oznacza, że przez cały ro policja ustalała osoby robiące zakupy w tej aptece(monitoring, przesłuchania, obserwacje itp.), żeby ustalić, że jedna pani przez pomyłkę zamiast różańca chroniącego przed wszystkimi zarazami dostała skuteczny środek. Nie dziwi, że „bohaterów” pobicia kobiet na „marszu niepodległości” nadal nie mogą znaleźć” – komentowali internauci.

bt

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *