ALARM POLICYJNY! ZAMKNĄĆ DRZWI I OKNA I NIE WYCHODZIĆ Z DOMU! SŁUŻBY SĄ SZCZERE: ‘NIE MAMY JAK POMÓC LUDZIOM!’

Hits: 1100

     Policja brytyjska wszczęła alarm – na wolności znajduje się bardzo niebezpieczna bestia, która może poważnie zagrażać życiu. Ludzie są proszeni o pozostanie w domach i pozamykanie drzwi i okien. Służby są jednak szczere – nie mają nawet jak pomóc ewentualnym zagrożonym. 

Jak informuje BBC, Wyspy żyją niezwykłą informacją. W East Ayrshire w Szkocji potwierdzono spotkania z dorosłą czarną panterą. Ogromny kot był widziany w miejscach często uczęszczanych przez ludzi – zwłaszcza spacerujących lub wychodzących ze swoimi psami. 

Policja w Szkocji poinformowała, żeby głównie mieli się na baczności mieszkańcy Drongan i Coalhall, chociaż drapieżnik może przebyć znaczne odległości i dojść do innych zamieszkanych miejsc. 

Dokładne instrukcje mówią, żeby unikać wychodzenia z domu i mieć pozamykane drzwi i okna, dopóki zwierzęcia nie namierzą i nie schwytają odpowiednie służby. Funkcjonariusze już rozpoczęli współpracę z lokalnym oddziałem RSPCA – organizacją zajmującą się zwierzętami. 

Problem jednak w tym, że przedstawiciele RSPCA nie chcą się tym zająć z prostej przyczyny – żaden ich oddział nie jest przygotowany do zajmowania się tak dużymi i niebezpiecznymi drapieżnikami. 

– Potwierdzamy otrzymanie zgłoszeń dotyczących pojawienia się dużego przedstawiciela rodziny kotowanych w Ayr – mówi Alistair Hill z RSPCA. Byliśmy w kontakcie ze szkocką policją ale już poinformowaliśmy służby, że nie jesteśmy odpowiednio przygotowani i wyposażeni żeby zajmować się takimi przypadkami. 

Council w Ayrshire wystosował pismo, w którym zaprzecza, jakoby urząd wydał jakiemukolwiek mieszkańcowi licencję na posiadanie takiej pantery lub innego niebezpiecznego dzikiego zwierzęcia.

Czarną panterą nazywa się powszechnie duże koty dotknięte melanizmem – czyli charakteryzujące się ciemną, prawie czarną sierścią (przeciwieństwo albinizmu). W większości przypadków czarną panterą okazują się przedstawiciele afrykańskiego lamparta lub południowoamerykańskiego jaguara. 

Patryk Bonkiewicz / POLEMI.co.uk
Fot.: / Shutterstock 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *