ALARM! SERIA ATAKÓW TERRORYSTYCZNYCH Z BRONIĄ BIOLOGICZNĄ NA WIELKĄ BRYTANIĘ!

Hits: 151

Brytyjskie służby bezpieczeństwa nie mają złudzeń i ogłaszają alarm – w Wielkiej Brytanii w każdej chwili może dojść do kolejnego horroru w postaci ataku terrorystycznego, tym razem przy użyciu broni biologicznej. Seria ataków terrorystycznych na Wielką Brytanię z użyciem właśnie takiej broni, to kolejny krok Państwa Islamskiego. 

Jak podaje Daily Express, Wielka Brytania stoi w obliczu rosnącego zagrożenia atakiem terrorystycznym z wykorzystaniem broni chemicznej lub biologicznej w najbliższej przyszłości. Takie ostrzeżenie wydali przedstawiciele służb bezpieczeństwa – minister Ben Wallace i główny funkcjonariusz brytyjskiej jednostki antyterrorystycznej Neil Basu. 

Według obu panów wielkimi krokami zbliża się możliwość takiego ataku na Wielką Brytanię. Wallace na szczycie bezpieczeństwa narodowego w Westminsterze: „Widzę wątki, w których jedynym ograniczeniem ambicji naszych przeciwników jest ich wyobraźnia. Kiedy to mówię, terroryście cały czas szukają nowych sposobów zabijania na naszych ulicach. Oni pracują nad lepszym arsenałem. 

Musimy być przygotowani na ten dzień”. 

W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii przeprowadzono pięć zamachów terrorystycznych, w których zginęło 36 osób. Policja poinformowała, że udało się udaremnić 17 ataków. Poziom zagrożenia atakami w Wielkiej Brytanii pozostaje „poważny”, co oznacza, że atak jest wysoce prawdopodobny. Neil Basu powiedział: „Minister jest tak samo zatroskany, jak ja. Takie zagrożenia musimy traktować bardzo poważnie. Musimy upewnić się, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do przeciwdziałania temu zagrożeniu”.

Brytyjskie służby bezpieczeństwa obawiają się również, że ekstremiści, którzy opuścili Zjednoczone Królestwo i walczą w szeregach ISIS, mogą powrócić do kraju. Wallace zaznaczył, że około 9 tysięcy Brytyjczyków wyjechało do Syrii i Iraku, z czego ponad połowa wróciła, a 150 zostało zabitych. Basu dodał również, że brak porozumienia z Unią Europejską, które pozwoliłoby Wielkiej Brytanii na dalsze otrzymywanie i dzielenie się informacjami wywiadowczymi, może skutecznie zaszkodzić w walce z terroryzmem. 

Kasia Okarmus / POLEMI.co.uk
Fot.: Amani A / Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *