Atakowali przechodniów w centrum Opola. Bili ich teleskopową pałką i okradali

Hits: 16

     17- i 18-latek nie wahali się nawet kopać leżącego. Obaj zostali zatrzymani już przez kryminalnych z Opola. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Pierwsi poszkodowani zgłosili się na policję jeszcze w wakacje. 29-letni mieszkaniec Opola i jego kolega z Ukrainy zostali napadnięci na opolskim Rynku. – Z ich relacji wynikało, że dwaj agresywni, młodzi mężczyźni zaczęli okładać ich pięściami – informuje sierżant sztabowy Dariusz Świątczak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. – Potem zabrali im plecaki i jeszcze skopali leżących mężczyzn.

Sprawą tą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Gdy do podobnej sytuacji doszło na początku września, policjanci z Opola połączyli obie te sprawy. Scenariusz był podobny. W centrum miasta, po zmierzchu, do 22-latka podbiegło dwóch mężczyzn, wyrwali mu saszetkę, a następnie zaczęli bić używając również teleskopowej pałki.

Po chwili uciekli zostawiając leżącego mężczyznę na chodniku.

Kryminalni z Opola podejrzanych o te przestępstwa zatrzymali w połowie października.

To 17 i 18-letni mieszkańcy Opola. Usłyszeli po dwa zarzuty rozboju oraz uszkodzenia ciała. – Starszy z nich, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi im teraz do 10 lat więzienia – kończy Dariusz Świątczak. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *