Beata Szydło w rządzie się nie przemęcza. Ujawniono, jak wygląda jej tydzień pracy

Hits: 22

      Od początku istnienia gabinetu Mateusza Morawieckiego, tajemnicą pozostaje to, co tak naprawdę robi wicepremier bez teki Beata Szydło i jakie są jej osiągnięcia na tym stanowisku. Jak opisuje w najnowszym wydaniu dziennik “Fakt”, jakichkolwiek działań jest naprawdę niewiele. A żądania byłej premier są dosyć duże.

W wywiadzie dla poniedziałkowego “Super Expressu”, Beata Szydło wyraziła oczekiwanie wobec mediów, by zajmowały się rozliczaniem polityków z realnych działań. Była premier na to rozliczenie nie musiała długo czekać. Konkurencyjny “Fakt” zapytał jej partyjnych kolegów, czym wicepremier ds. społecznych tak naprawdę się zajmuje.

– Ona od rana powinna czekać na tych ludzi, rozmawiać w Centrum Dialogu! To jest jej obowiązek, a nie wożenie d… po regionie, z którego ma być wybrana do europarlamentu – wścieka się jeden z polityków PiS, z którym rozmawiali dziennikarze tabloidu. Podobno, Beata Szydło przyjeżdża do Warszawy we wtorki, a wyjeżdża w czwartki.

Wszyscy rozmówcy gazety na pytanie o to, co tak naprawdę Beata Szydło robi w ramach Komitetu Społecznego Rady Ministrów, odpowiadają: “Realnie nic”. O podróżach po kraju i “osiągnięciach” Beaty Szydło i jej Komitetu pisaliśmy na portalu Trudat.

Koledzy z partii nie kryją rozczarowania brakiem aktywności Szydło w rządzie. Pod jej auspicjami powstał zaledwie jeden projekt, tzw. matczynych emerytur, który okazał się bublem prawnym. Współpracownicy wicepremier zapewniali, że projekt został przyjęty przez Komitet, ale w praktyce nic to nie oznacza. To ciało kompletnie bez znaczenia w rządowej hierarchii. 

– Fochy takie z płaczem i z desperacją były! Tłumacząc się traumą po słynnym wypadku, załatwiła sobie, by jeździła z nią nie tylko pancerna limuzyna, ale też dodatkowe dwa auta z ochroną – mówi rozmówca tabloidu. Do tego dochodzi problem z liczebnością kierowców w SOP. Jest ich tylko 15, choć powinno być 44. Co najmniej trzech z nich przypada wyłącznie na podróże byłej premier.

W wywiadzie dla “Super Expressu” Szydło zaprzeczyła, aby w ostatni czwartek, gdy doszło do stłuczki w Imielinie w województwie śląskim, jechała już do domu na weekend. Wytłumaczyła, że czas poświęca na spotkania z wyborcami i nie pamięta, kiedy miała weekend tylko dla rodziny.

źródło: fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *