Będzie wniosek o odwołanie premiera. Morawiecki ma się czego obawiać?

Hits: 16

Podczas wielkopolskiej konwencji Koalicji Obywatelskiej  lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że KO złoży wniosek o odwołanie premiera Mateusza Morawieckiego z urzędu. Na słowa lidera PO od razu zareagowała rzeczniczka PiS. Czy szef rządu ma się czego obawiać?

 

– Dziś przyszedł czas, żeby głośno domagać się poszanowania podstawowych wartości. Musimy sięgnąć do podstaw i przypomnieć, co jest fundamentem zdrowej wspólnoty i silnego państwa. Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę, nienawiść. Dlatego właśnie tu, w Poznaniu chcę ogłosić, że jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów – powiedział Schetyna. – powiedział w Poznaniu szef PO Grzegorz Schetyna.

 

Szanse na odwołanie premiera są jednak nikłe. Rządzące Prawo i Sprawiedliwość ma większość posłów w Sejmie, więc odwołanie szefa rządu wymagałoby, aby odwróciła się przeciwko niemu jego własna partia, a tak się nie stanie. W obronę Mateusza Morawieckiego włączyła się już rzeczniczka PiS Beata Mazurek, która uważa, że wniosek PO o odwołanie prezesa rady ministrów to rozpaczliwa rozgrywka wyborcza. – Tonący chwyta się brzytwy. Został jeszcze tydzień, więc w obozie PO musiał zapanować popłoch, skoro Schetyna nazywa kłamcą premiera, który dotrzymał słowa we wszystkim. – napisała Mazurek na swoim Twitterze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *