Bez uprawnień i pod wpływem narkotyków wsiadł za kierownicę. W aucie znaleziono marihuanę

Hits: 183

 

Mieszkaniec Koła za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w nocy. Policjanci patrolując ulice Koła zauważyli pojazd, którego kierowca na widok radiowozu zaczął dziwnie się zachowywać. Zmienił kierunek jazdy i zatrzymał się na pobliskim parkingu. Policjanci postanowili skontrolować auto.

Za kierownicą Mazdy siedział 48-letni mieszkaniec Koła. Szybko wyszło na jaw, co było przyczyną takiego zachowania kierującego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę wbrew obowiązującemu do 2019 roku sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów – informuje st. sierż. Weronika Czyżewska z policji w Kole.

Ponadto zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia okazały się słuszne, gdyż przeprowadzone badanie potwierdziło, że kierujący zażywał wcześniej narkotyki. Wobec tego policjanci dokładnie sprawdzili samochód, którym poruszał się 48-latek. Znaleźli w nim 7 gramów suszu roślinnego. Użyty tester do wykrywania substancji narkotycznej wykazał, że zabezpieczony susz to marihuana – dodaje st. sierż. Czyżewska.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *