BOLESNE ‘KARY’ ZA NIE MÓWIENIE PO ANGIELSKU W WIELKIEJ BRYTANII! OBAWY IMIGRANTÓW Z UE SPEŁNIONE JESZCZE PRZED BREXITEM!

Hits: 16

      Obawy wielu imigrantów z Unii Europejskiej, dotyczące traktowania ich ze względu na Brexit, zaczęły się spełniać jeszcze przed wystąpieniem Wysp ze Wspólnoty. Bolesne ‘kary’ już zaczęły być wymierzane – i to nie przez władze, ale przez samych Brytyjczyków. 

Jak informuje The Independent, Brytyjczycy zaczynają coraz częściej karać na własną rękę imigrantów, którzy nie używają w miejscach publicznych języka angielskiego i mówią w swoich rodzimych językach. Doświadczyli już tego Polacy, Litwini, a teraz nawet Hiszpanie. Imigrantka z tego ostatniego kraju, doświadczyła tego na własnej skórze. 

Podczas jazdy metrem w Londynie rozmawiała przez telefon w języku hiszpańskim. Gdy usłyszał to 56-letni pasażer, wściekł się i zaczął krzyczeć na cały wagon: – Masz mówić po angielsku, jesteś w pie….nej Anglii! Nie masz prawa mówić w innych językach’. 

Kobieta była zszokowana, ale nie przestała mówić po hiszpańsku. Wtedy to mężczyzna uderzył ją z pięści w twarz. Niestety nikt nie zareagował. Jedna osoba wcisnęła tylko przycisk odpowiadający za zatrzymanie pociągu, ale wtedy mężczyzna po prostu opuścił metro jakby nigdy nic. 

Hiszpanka pozostała w wagonie z krwawiącym nosem. Dopiero po jakimś czasie inni pasażerowie jej pomogli. To już drugi przypadek tego typu w ciągu kilku dni. Na jednym z przystanków w Londynie dwie Brytyjki rzuciły się na kobietę mówiącą w innym języku (najprawdopodobniej również po hiszpańsku) i zaczęły ją szarpać za włosy i kazać jej mówić po angielsku. Imigrantka trafiła do szpitala z dużymi ranami głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *