Brytyjczycy w końcu postawili na swoim.

Hits: 130

     Jak informuje portal New Europe, Polacy i inni imigranci z Europy Środkowo-Wschodniej nie będą mieli dotychczasowych możliwości zatrudnienia w sektorze rolniczym na Wyspach. Zgodnie ze słowami Alana Manninga brytyjscy farmerzy zostaną pozbawieni możliwości zatrudniania Polaków. 

W wywiadzie udzielonym brytyjskiej telewizji BBC szef Migration Advisory Committee Alan Manning stwierdził, że już wkrótce brytyjscy farmerzy nie będą mieli możliwości zatrudniać osób z Unii Europejskiej. Brytyjskie rolnictwo, do tej pory w dużej mierze opierające się na pracy Polaków i innych emigrantów z Środkowo-Wschodniej Europy, zostanie niejako pozostawione bez szans na rozwój. 

Jednocześnie Manning uważa, że cios wymierzony w brytyjskich farmerów nie odbije się w znaczny sposób na gospodarce całego państwa. Jego zdaniem rolnictwo stanowi tutaj odosobniony przypadek, zaś braki siły roboczej w tym sektorze nie powinny zbyt negatywnie wpłynąć na budżet Wielkiej Brytanii. 

Przeciwnego zdania jest organizacja National Farmers Union, która od dawna lobbuje w brytyjskim rządzie za wprowadzeniem prawa pozwalającego migrantom z Europy na dalszą pracę. Sytuację dodatkowo pogarsza fakt, że brytyjska waluta od dawna notuje spadki, co nie przyciąga potencjalnych pracowników na Wyspy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *