DO WIELKIEJ BRYTANII NADCIĄGA POTĘŻNY HURAGAN CALLUM! ZOSTAŁY JUŻ TYLKO GODZINY, A POTEM WSZYSCY POZNAMY POTĘGĘ ŻYWIOŁU!

Hits: 237

Do Wielkiej Brytanii nadciąga potężny huragan ochrzczony przez meteorologów mianem Callum. Do jego dotarcia na Wyspy zostały już tylko godziny – potem wszyscy mieszkańcy dowiedzą się, jak wygląda potęga żywiołu. 

Synoptycy z Met Office i brytyjskie media informują o zbliżającym się do kraju huraganie Callum. Spowodowane nim załamanie pogody może spowodować serię podtopień i utrudnień w ruchu, a także stworzyć poważna zagrożenie dla życia ludzkiego, szczególnie w tych miejscach, gdzie spodziewać można się porywistego wiatru.

 

 

Met Office wydało specjalne ostrzeżenia – żółty alarm – który obowiązywać będzie już od jutra na terenie Irlandii, Szkocji i północnej Anglii. W najgorszym położeniu znaleźli się zdecydowanie mieszkańcy dwóch pierwszych. Tam prędkość wiatru dochodzić ma do 80 mil na godzinę. Na Irlandię i Szkocję spadnie pierwsze, najbardziej gwałtowne uderzenie żywiołu. 

 

 

Zapowiedziano także opady deszczu wynoszące 120 milimetrów. To właśnie wyjątkowo spore opady są powodem, dla którego Met Office ośmieliło się wydać ostrzeżenie rodzaju “danger to life”. Najbardziej bowiem obawiać należy się podtopień, które zdolne są w całości sparaliżować komunikację. 

Wpływ huraganu na Wyspach będzie odczuwalny przez dwa dni. Niedziela – przynajmniej w większości kraju – będzie dniem słonecznym i spokojnym. Mieszkańcy Londynu zaś w ogóle nie muszą obawiać się huraganu – w stolicy Wielkiej Brytanii nastąpi jedynie ochłodzenie, jednak nie będą towarzyszyć mu silne wiatry i opady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *