DRAMAT W FIRMIE, W KTÓREJ PRACUJE WIELU POLAKÓW! KARETKI NA MIEJSCU!

Hits: 225

      W firmie zatrudniającej wielu Polaków w Wielkiej Brytanii wydarzyły się przerażające i koszmarne sceny. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę. Ledwo żywego człowieka zabrano do szpitala. 

Jak podają brytyjskie media, w jednej z firm w Northfleet w hrabstwie Kent doszło do dramatycznego wypadku. Jeden z pracowników został oblany stopionym metalem. Doznał bardzo rozległych ran i poparzeń, w tym głowy, szyi, klatki piersiowej, brzucha i nóg. Firma zajmuje się rafinowaniem metali.

Do koszmarnego wypadku doszło podczas nocnej zmiany, około godziny 1:15 z czwartku na piątek. Karetki najszybciej, jak się dało, pojawiły się na miejscu zdarzenia i zabrały mocno poparzonego 20-latka do szpitala w Tunbridge Wells w Pembury w hrabstwie Kent. Wiadomo, że obrażenia zagrażają życiu chłopaka. 

Wiadomo, że na 20-latka z górnego zbiornika wylał się stopiony metal i zalał jego ciało. Uważa się, że obrażenia mogły stopić jego skórę na głowie, szyi, plecach, nogach i brzuchu. Koledzy z firmy Britannia Refined Metals natychmiast włożyli 20-latka pod prysznic i próbowali schłodzić. Ekipa pogotowia ratunkowego spędziła blisko dwie godziny na udzielaniu pomocy i przygotowaniu mężczyzny do transportu do szpitala. 

Rzecznik fabryki poinformował, że pracownik został przeniesiony do East Grinstead Hospital – specjalistycznej jednostki zajmującej się oparzeniami w West Sussex. Rodzina 20-latka została już powiadomiona o straszliwym wypadku. Dyrektor generalny Britannia Rafinated Metals, Florian van Steinkeller, poinformował, o wypadku. Jak powiedział, firma pozostaje w kontakcie z rodziną 20-latka i zapewnia im pomoc i wsparcie. 

„Obszar produkcji, w którym doszło do tragedii, jest obecnie zamknięty. Trwa ocena bezpieczeństwa. Przeprowadzone zostanie pełne dochodzenie w sprawie tego nieszczęśliwego incydentu, a dalszych informacji dostarczymy, kiedy tylko dowiemy się czegoś więcej” dodał van Steinkeller. Zakład przerabia metale, takie jak ołów i srebro, zajmuje się produkcją rafinowanego ołowiu i jego stopów. Firma jest największym i głównym producentem metali w Europie i jest w stanie wyprodukować ponad 180 tysięcy ton ołowiu i 400 ton srebra rocznie.

Rzecznik policji w Kent powiedział: „Zostaliśmy skierowani w nocy do incydentu przemysłowego na Botany Road w Northfleet. Oficerowie uczestniczyli w tej scenie i udzielili wsparcia załogom z pogotowia, którzy przewieźli ciężko rannego mężczyznę do szpitala. Incydent został przekazany do Health and Safety Executive”. 

 

 

 

 

 

Kasia Okarmus / POLEMI.co.uk
Fot.: Tana888 / Shutterstock 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *