JAK KUBA BOGU, TAK BÓG KUBIE! SKOŃCZYŁO SIĘ CHOJRAKOWANIE BRYTYJCZYKÓW

Hits: 88

     Stare przysłowie mówi: „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. Brytyjczycy będą mogli poczuć jego znaczenie na sobie, bo po tej informacji chyba się już nie pozbierają. Wygląda na to, że skończyło się chojrakowanie, gdyż Europa w końcu postanowiła wziąć „odwet” za politykę migracyjną na Wyspach. 

The Guardian informuje o reakcji francuskiego rządu na zbliżającymi się wielkimi krokami no-deal Brexit. Francuzi wzięli sprawy we własne ręce i postanowili pokazać Brytyjczykom, że nie tylko oni mogą tworzyć w kraju „nieprzyjazne środowisko”. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Brytyjczycy chcący wybrać się do Francji zmuszeni będą do uzyskania wizy. 

Nieciekawie będzie się też prezentować sytuacjach tych obywateli Wielkiej Brytanii, którzy na co dzień mieszkają nad Sekwaną. Staną się oni natychmiastowo „obywatelami trzeciej kategorii” z ograniczonym dostępem do pracy, służby zdrowia i opieki społecznej. Nawet samo poruszanie się po kraju będzie dla nich utrudnione. 

Nowe prawo może zostać wprowadzone mocą dekretu w przeciągu 12 miesięcy. „Nasz rząd jest świadomy sytuacji Francuzów żyjących w Wielkiej Brytanii. Podjęte zostaną odpowiednie środki, odpowiednie względem tego, jak kształtować się będzie sytuacja naszych obywateli na Wyspach. Brytyjscy pracownicy zostaną w takich sytuacjach poproszeni o pokazanie pozwolenia o pracę” – poinformował rzecznik francuskiego rządu.

Okazało się także, że w takim wypadku Brytyjczycy otrzymają także zakazy wykonywania pewnych zawodów, takich jak zawody medyczne, zawody związane z farmacją, używkami i zawody w sektorze publicznym. Dekret dotyczyć będzie siedmiu największych regionów w kraju, z uwzględnieniem stolicy. Wygląda więc na to, że nie tylko Brytyjczycy mają swoje plany wobec imigracji. Działania takie jak te podjęte przez francuski rząd mogą jednak zmienić sposób, w jaki Wielka Brytania zapatruje się na prawa unijnych pracowników. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *