Kandydat PiS: „Głupia c…pa”, „Chętnie tobie naj….bię”

Hits: 31

      KANDYDAT PiS: „GŁUPIA CIPA”, „CHĘTNIE TOBIE NAJEBIĘ”

„Głupia cipa na emigracji (…) pozdrów imigrantów z Afryki, którzy na twój widok się ucieszą” – to publiczne słowa Artura Kurowskiego, kandydata PiS do Rady Miasta Pyrzyce (zachodniopomorskie).

Zareagował w ten sposób na wpis o treści „Brawo Warszawa!”, którym jedna z użytkowniczek Facebooka cieszyła się ze zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta stolicy.

Agresja kandydata PiS nie skończyła się na atakowaniu dziewczyny. Po zwróceniu mu uwagi, że zwraca się do kobiety odpowiedział agresją: „nie każda kobieta jest kobietą”, a do jednego z uczestników dyskusji zwracał się słowami „chętnie tobie też najebię, strzel mi w mordę, leszczu. Poszukać cię?” (interpunkcję dodaliśmy sami).

 

Artur Kurowski jest także prezesem Fundacji Oświatowej „Realizujmy marzenia”. Po publikacji jego wypowiedzi ukrył swoje konto na Facebooku.

W ciągu kampanii wyborczej wydawało nam się, że PiS sięgnął dna publikując spot wyborczy w stylu propagandy nazistowskiej straszący imigrantami. Kandydat Kurowski jednak dzielnie walczy o dalsze obniżenie poziomu.

Kurowski został wybrany na radnego Pyrzyc z okręgu 5. Naszym zdaniem nie powinno być dla niego miejsca na jakimkolwiek stanowisku publicznym.

Pozostaje nam jedynie zacytować kapitana Wagnera z filmu „CK dezerterzy”: „Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie”.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *