Kolumna prezydencka potrąciła dziecko na pasach

Hits: 23

Dramat w Oświęcimiu. Radiowóz jadący w kolumnie prezydenckiej potrącił chłopca na pasach dla pieszych. Rzecznik prezydenta podał, że obrażenia dziecka nie są groźne. Dodał, że chłopiec wbiegł pod jadący pojazd.

W czwartek prezydent Andrzej Duda przyjechał do Oświęcimia. Po południu kolumna prezydencka mijała skrzyżowanie ulic Wyspiańskiego i Słowackiego. Tam doszło do dramatu.

Jeden z radiowozów eskortujących prezydenta potrącił chłopca na przejściu dla pieszych. Szczęśliwie dziecko nie odniosło poważnych obrażeń – taką informację podał Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Dudy. Spychalski w rozmowie z TVN24 dodał, że 10-letni chłopiec sam wbiegł pod jadący radiowóz. Potwierdza to rzecznik oświęcimskiej policji Małgorzata Jurkowska.

Na miejsce przyjechała karetka, która przewiozła dziecko do szpitala. Tam zajęli się nim lekarze. Nieoficjalnie wiadomo, że chłopiec ma niegroźne stłuczenie nogi i otarcia.

Przypomnijmy, że w Oświęcimiu wypadek miała też Beata Szydło. 10 lutego 2017 r. kolumna trzech rządowych samochodów, wśród których znajdował się pojazd z ówczesną premier, wyprzedzała fiata seicento, za kierownicą którego siedział 21-letni Sebastian K. 21-latek miał przepuścić pierwszy pojazd, po czym skręcić w lewo, zderzając się z audi A8, którym podróżowała Szydło. Beata Szydło i dwóch funkcjonariuszy BOR odniosło obrażenia, a sprawa trafiła na usta całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *