KRYMINALNI ZATRZYMALI PODEJRZANEGO O KRADZIEŻE I ZABEZPIECZYLI NARKOTYKI

Hits: 23

W ręce kryminalnych wpadł 32-letni mieszkaniec Otwocka, poszukiwany w celu odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za drobne kradzieże. W wyniku pracy operacyjnej, kryminalni trafnie wytypowali 32-latka, jako podejrzanego o kradzież samochodowej kamery, narzędzi oraz pilota od bramy jednego z otwockich osiedli. W mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono też narkotyki, marihuanę oraz amfetaminę. 32-latek usłyszał już zarzuty karny popełnienia kradzieży i posiadania środków odurzających oraz substancji psychoaktywnych. Prawdopodobnie to właśnie przy pomocy skradzionego pilota, dostał się na teren osiedla przy ulicy Reymonta, gdzie ukradł rower z klatki schodowej. W zakładzie karnym spędzi teraz 1,5 roku. Za popełnione przestępstwa będzie jeszcze odpowiadał przed sądem.

Na jednym z otwockich parkingów miała miejsce kradzież. Sprawca wykorzystał niezamknięte drzwi w samochodzie i ukradł ze środka kamerę oraz inne przedmioty, w tym również pilot umożliwiający wjazd na teren osiedla przy ulicy Reymonta. Kilka dni później na tym właśnie osiedlu skradziono rower z klatki schodowej.

Kryminalni zajęli się wytypowaniem sprawcy bądź też sprawców przestępstw. W wyniku pracy operacyjnej ustalili, że związek z tymi kradzieżami, może mieć znany z podobnych czynów 32-letni mieszkaniec Otwocka.

Wobec podejrzanego miejscowy sąd wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego, w którym to zgodnie z wyrokiem – miał spędzić najbliższe 1,5 roku.

Kryminalni przeszukali mieszkanie 32-latka, odnajdując w nim pojedyncze porcje marihuany oraz amfetaminy.

Podejrzany w pierwszej kolejności trafił do policyjnego aresztu, a później na przesłuchanie, gdzie dochodzeniowcy przedstawili mu zarzuty karne. Z analizy materiałów sprawy wynikało, że prawdopodobnie, aby ukraść rower, wykorzystał skradzionego wcześniej pilota.

Skazanego przekonwojowano już do zakładu karnego, w którym spędzi kolejne półtora roku. Odpowie jeszcze przed „temidą” za kradzieże i posiadanie narkotyków.

ea/dn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *