Ksiądz spowodował wypadek. Miał we krwi dwa promile

Hits: 2120

Proboszcz z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sosnowcu został odsunięty od sprawowania tej funkcji po spowodowaniu kolizji drogowej po pijanemu. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się jadącym prawidłowo samochodem. Badanie alkomatem wykazało, że miał dwa promile w wydychanym powietrzu. Do zdarzenia doszło w Sosnowcu (woj. śląskie).

– W niedzielę w godzinach wieczornych w rejonie jednego ze skrzyżowań z ruchem okrężnym doszło do zdarzenia drogowego, w którym nikt nie ucierpiał. Kierujący skodą 59-letni mieszkaniec Sosnowca podczas opuszczania skrzyżowania wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem. Jak się okazało, w powietrzu wydychanym przez sprawcę wypadku były ponad dwa promile alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane – powiedziała polsatnews.pl rzeczniczka prasowa sosnowieckiej policji asp. szt. Sonia Kepper.

 

Ks. Paweł Rozpiątkowski z Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej powiedział w poniedziałek, że podejrzany o spowodowanie kolizji to ksiądz z parafii zakonnej i to zakon sprawuje nad nim formalną jurysdykcję. Parafia pw. Krzyża Św. w Sosnowcu jest prowadzona przez Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

 

– Z przekazanych nami informacji wynika, że przestał być proboszczem, ma też być skierowany na terapię. Jego obowiązki przejął administrator, który będzie tę funkcję pełnił do czasu powołania nowego proboszcza – powiedział ks. Rozpiątkowski.

  

Sprawcy kolizji grozi kara grzywny oraz ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

 

msl/  PAP, polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *