Kukiz’15 demaskuje oszustwo wyborcze dobrej zmiany. Nie zgadniecie, z czyich pieniędzy sfinansowana zostanie kampania PiS

Hits: 84

Kukiz’15 przechodzi do ofensywy przeciw PiS. Klub wziął na cel szemrane metody finansowania kampanii wyborczej przez PiS, a dokładniej mówiąc wykorzystywanie do tego celu kreatywnej księgowości w budżecie oraz nowych podatków.

Kukiz’15 zgłosił bowiem projekt ustawy, która przewiduje likwidację opłaty emisyjnej, która zdaniem wicemarszałka Stanisława Tyszki “to w rzeczywistości podatek drogowy służący finansowaniu kampanii samorządowej PiS”. Chodzi o to, że PiS, aby przelicytować się z PO w ilości budowanych i remontowanych dróg lokalnych postanowił podwyższyć podatki oraz zabrać środki z innych ważnych celów. Posłowie wytknęli, że 1 miliard 400 milionów złotych zostało przesuniętych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na fundusz dróg samorządowych.

 

Jest to wielki skandal, ponieważ opłata emisyjna miała służyć walce ze smogiem. Z tego powodu dojdzie do podwyżki cen paliw od 10 groszy na litrze. Tymczasem tylko 15% wartości opłat trafi do Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (FNT). Pozostałe 85% miało trafić właśnie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Rząd bał się powiedzieć Polakom, że ich obietnica budowy dróg będzie realizowana kosztem nowego podatku, więc przelali środki najpierw do obszaru ochrony środowiska, a potem tylnymi drzwiami przesunęli fundusze na budowę infrastruktury. Posłowie Kukiz’15 wyciągnęli na tej podstawie wnioski: “Czyli Prawo i Sprawiedliwość na potrzeby swojej kampanii wyborczej samorządowej, wyciąga pieniądze z kieszeni polskich kierowców, żeby wspomóc wybrane swoje samorządy, obiecując im budowę dróg”.

Politycy podkreślili przy tym inny wymiar oszustwa PiS. Wyższe ceny paliw prowadzą bowiem do inflacji, a wzrost cen niestety zawsze najmocniej dotyka najbiedniejszych, czyli tych, których właśnie PiS obiecał wziąć w ochronę, a którym takimi decyzjami wbija przysłowiowy nóż w plecy. Zdaniem Kukiz’15 nowy podatek oznacza “katastrofalny wpływ na funkcjonowanie polskiej gospodarki, dlatego, że ceny paliw przekładają się na cenę wszystkich produktów i na funkcjonowanie firm”.

O sprawie podniesionej przez Kukiz’15 pisało już wiele mediów, jednak wciąż warto uznać akcję za bardzo pozytywny ruch klubu, który sprawia, że uwaga mediów będzie ponownie zwracana na oszustwa władzy, przez co o opisanej manipulacji PiS będziemy mówić znacznie dłużej, niwecząc tym samym plan Nowogrodzkiej.

Źródło: interia.pl

fot. flickr/Sejm RP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *