Kurator dolnośląski wezwał dyrektorów na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Obecność obowiązkowa

Hits: 34

      Dolnośląski kurator oświaty postanowił okazać szacunek i honor tym wszystkim, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość. Zaprosił do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych dyrektorów wszystkich podległych mu placówek. Obecność była… obowiązkowa, kto nie mógł przyjść miał wysłać zastępstwo.

– To będzie forma okazania szacunku i oddania honorów wszystkim, dzięki którym żyjemy w Niepodległej. Będzie to też okazja do rozkoszowania się pięknymi melodiami – tłumaczył w liście do do dyrektorów dolnośląskich szkół kurator oświaty Roman Kowalczyk z PiS.

On sam szacunku dla wolności za dużo nie okazał, bowiem dyrektorzy szybko się przekonali, że obecność w zasadzie była obowiązkowa. Kto nie mógł przyjść musiał zorganizować zastępstwo. Kto nie potwierdził przybycia był monitowany przez pracowników kuratorium.

– Przypominają mi się lata 80. i obowiązkowe pochody pierwszomajowe, wtedy też szkoły były “zapraszane”. Nie tak powinniśmy uczyć patriotyzmu i świętować obchody niepodległości – powiedziała w rozmowie z “Gazetą Wrocławską” była kurator oświaty Beata Pawłowicz. Kowalczyk z kolei przekonuje, że udział we wspólnym śpiewaniu był dobrowolny. 

źródło: “Gazeta Wrocławska”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *