MASZYNA RUNĘŁA TUŻ OBOK ZNANEGO STADIONU W UK – NIE ŻYJE ZNANA POLKA I JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB BRYTYJSKIEJ PIŁKI NOŻNEJ!

Hits: 18

     Od soboty sportowa część Wielkiej Brytanii pogrążyła się w żałobie z powodu katastrofy lotniczej, w której zginęła jedna z najważniejszych osób brytyjskiej piłki nożnej. Maszyna runęła obok znanego stadionu. Od wczoraj wieczora polskie i brytyjskie media pilnie donoszą, że wśród ofiar tej tragedii znalazła się również znana Polka. Kobieta zginęła na miejscu. 

 

Jak podają polskie media, w sobotę doszło do katastrofy śmigłowca, na pokładzie którego znajdował się właściciel klubu Leicester City, Vichai Srivaddhanaprabha oraz cztery inne osoby, wśród których, co dopiero dzisiaj potwierdziły media, znajdowała się też nasza rodaczka. 

Katastrofy nie przeżył nikt. Śmigłowiec rozbił się w pobliżu King Power Stadium. Razem z właścicielem klubu lecieli jego współpracownicy: Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare, Polka znajdująca się na pokładzie, Izabela Lechowicz, była pilotem i instruktorem lotnictwa, w śmigłowcu była jako pasażerka. Nie przeżył również pilot, Eric Swaffer. 

W marcu tego roku odbył się plebiscyt #Polka100 organizowany przez Ambasadę RP w Londynie. W związku z tegorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości oraz praw wyborczych kobiet, zorganizowano głosowanie, w którym wyłoniono 18 Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii. Lechowicz znalazła się wśród laureatek.

 

Formalnie ciała nie zostały jeszcze zidentyfikowane, ale takie wiadomości podały brytyjskie służby. Policja oraz rodziny zmarłych proszą o uszanowanie prywatności najbliższych w tym trudnym czasie. Wydały także apel do mediów, aby te nie starały się o kontakt. 

Victoria Kozaczkiewicz / POLEMI.co.uk
Fot.: Ramona Edwards / Shutterstock 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *