NA WYSPACH ZWROT O 180 STOPNI – BRYTYJCZYCY WYCOFUJĄ SIĘ ZE SWOJEJ DECYZJI! BREXIT DO ODWOŁANIA!

Hits: 141

Niesamowite wiadomości podają brytyjskie media. Właśnie okazało się, że Brytyjczycy nie chcą już dłużej Brexitu i powinno się go odwołać. Zdecydowana większość chce pozostania w Unii Europejskiej. To prawdziwy zwrot o 180 stopni w porównaniu do wyników referendum. 

Jak podaje Standard, gdyby Brytyjczycy dostali drugą szansę i mogli wycofać się z decyzji o Brexicie, tak właśnie by było. Dla Standard przeprowadzono prawie 150 sondaży i ich wyniki jednoznacznie wskazują, że większość obywateli chce zostać w Unii Europejskiej. 

Od czasów referendum mieszkańcom Wielkiej Brytanii regularnie zadaje się to samo pytanie. Media chcą wiedzieć, czy teraz, gdy znane są już „ciemne strony wystąpienia ze Wspólnoty Europejskiej”, zmieniliby oni zdanie. Teraz okazuje się, że tak. Tendencja skierowała się w stronę pozostania w Unii. 

Analizę przeprowadziło YouGov. Dyrektor badań politycznych, Anthony Wells, powiedział: „Ciężar dowodów oznacza, że możemy być pewni, że zwolennicy pozostania wyprzedzają zwolenników opuszczenia Unii. Badani zostali o to zapytani 61 razy. 57 zdecydowało, że nie chce Brexitu”.

Zdaniem krytyków, największy wpływ na zmianę decyzji o opuszczeniu Unii miał fakt, że badano osoby, które nie głosowały w referendum z 2016 roku (na przykład byli za młodzi), głosu nie zabrały osoby starsze, popierające opuszczenie Unii, które od decyzji o Brexicie zmarły, niektórzy Laburzyści zmienili zdanie pod wpływem lidera Partii Pracy, Jeremy’ego Corbyna. 

Victoria Kozaczkiewicz / POLEMI.co.uk
Fot.: charnsitr / Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *