Nacjonalizacja mediów wchodzi w nową fazę? Kto da Karnowskim 300 milionów na zakup Radia Zet?

Hits: 11

     

     Nacjonalizacja głównych mediów to pisowski mokry sen. Przejęcie kontroli nad stacjami komercyjnymi umożliwiłoby zwiększenie nacisku partyjnej propagandy wśród społeczeństwa tymczasem okazuje się, że na sprzedaż wystawiono Radio Zet a zakupem rozgłośni zainteresowani są między innymi bracia Karnowscy, prowadzący propisowski portal wPolityce. Problem w tym, że zakup Radia Zet to wydatek rzędu 300 milionów złotych a tyle pieniędzy bracia na pewno nie mają. Czy zakup sfinansuje PKO BP?

PiS ma obecnie do dyspozycji telewizję publiczną, grupę Polskiego Radia i duże portale internetowe a także dziesiątki mniejszych przedsięwzięć. W wielu przypadkach używa ich do siania topornej propagandy, mającej na celu dyskredytować opozycję i pokazywać rzeczywiste i urojone sukcesy rządu.

Nacjonalizacja mediów może doprowadzić do tego, co znamy tylko z lat komuny, gdzie cała informacja przechodziła przez urząd cenzora a społeczeństwo miało do dyspozycji wyłącznie oficjalną linię partii. To kiedy na ulicy Mysiej w Warszawie powstanie Urząd Kontroli Myśli?

I kto załatwi kredyt na tak ogromną sumę?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *