“Nie dołączę się do złośliwości i szyderstw pod adresem polskiego prezydenta”

Hits: 98

     Donald Tusk skomentował w środę słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że “w ramach Unii Europejskiej mamy niedosyt demokracji” i jako przykład podał fakt, że w sklepach “można kupić tylko żarówkę energooszczędną”. – Kiedy prezydent wydaje się pogubiony w argumentacji, potrzebuje raczej naszego wsparcia, a przynajmniej życzliwej cierpliwości – powiedział szef Rady Europejskiej. Dodał, że nie dołączy się “do złośliwości i szyderstw pod adresem polskiego prezydenta”. 

 

– Mam poczucie, że my w ramach Unii Europejskiej mamy niedosyt demokracji – mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda w Berlinie na XIX Forum Polsko-Niemieckim “Europa 1918-2018: historia z przyszłością”. – Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, dlaczego Unia Europejska zabrania tego, zabrania tamtego. Dlaczego na przykład w sklepie nie można w tej chwili kupić już zwykłej żarówki, można kupić tylko żarówkę energooszczędną? Nie wolno kupić, bo Unia Europejska zakazała – argumentował prezydent. “Nie dołączę się do złośliwości i szyderstw” O te słowa prezydenta i pojawiające się w mediach nieprzychylne komentarze pytany był w Strasburgu szef Rady Europejskiej Donald Tusk. – Nie dołączę się do złośliwości i szyderstw pod adresem polskiego prezydenta – podkreślił.

 

Tusk dodał jednocześnie, że Duda, “kiedy wydaje się pogubiony w argumentacji, potrzebuje raczej naszego wsparcia, a przynajmniej życzliwej cierpliwości”. (http://www.tvn24.pl)

– Do chóru złośliwców i żartownisiów nie będę dołączał. Trzeba czasami pomyśleć z większą cierpliwością – dodał szef Rady Europejskiej. “Polacy są podzieleni w swoich opiniach” Tusk został też zapytany o wyniki wyborów samorządowych. Jego zdaniem pokazały one, że “Polacy, co zupełnie zrozumiałe w demokracji, są podzieleni w swoich opiniach” i że “nikt nie ma takiej władzy w Polsce, która upoważniałaby go do naruszania czy łamania zasad i reguł przyjętych kiedyś przez większość Polaków”. – Rządzący dzisiaj w Polsce nie powinni podejmować decyzji tak, jakby mieli 100 procent albo 90 procent poparcia – zaznaczył przewodniczący Rady Europejskiej. Przyznał też, że jest bardzo zadowolony z dobrych wyników wielu swoich przyjaciół, wskazując na rezultaty wyborów prezydenckich w Łodzi, gdzie wygrała Hanna Zdanowska i Warszawie, gdzie triumfował Rafał Trzaskowski. Autor: ads / Źródło: TVN24, PAP 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *