NIKT NIE WIERZYŁ W DRUGIE REFERENDUM, A OTO ONO! PARLAMENTARZYŚCI OFICJALNIE POPARLI PROJEKT

Hits: 36601

      Niewiele osób w Wielkiej Brytanii mogło uwierzyć w to, że drugie referendum jest możliwe. A jednak – parlamentarzyści tworzący najbardziej zwartą grupę oficjalnie poparli projekt stworzenia go. Szykujcie się na wielkie zmiany w brytyjskiej polityce. 

BBC informuje o słowach lidera Liberalnych Demokratów Vince’a Cabla, który poinformował, że obecnie parlamentarzyści chcący zwołania drugiego referendum są “najliczniejszą i najbardziej zwartą grupą posłów w Wielkiej Brytanii”. Cable powiedział również Michaelowi Barnierowi, który negocjuje porozumienie unijne z Wielką Brytanią, żeby lepiej “przygotował się na kolejne referendum”. 

I choć Theresa May kategorycznie powiedziała, że drugiego referendum nie będzie, to nie ma przecież ona władzy absolutnej. Zaś jej pomysły coraz bardziej krytykowane są zarówno przez przedstawicieli prawej, jak i lewej strony politycznej na Wyspach. Spotykając się z Cablem, Nigelem Faragem i Jeremym Corbynem Barnier stwierdził, że “kierunek w jakim aktualnie podąża Wielka Brytania mija się z oczekiwaniami praktycznie wszystkich stron w parlamencie”. 

“Politycy wszystkich partii zjednoczyli się, by przedstawić Unii Europejskiej nasz punkt widzenia. Jest zgoda na to, że wyjście z Unii Europejskiej nie powinno mieć miejsca” – powiedział Cable mediom. “Wiemy już także, że rząd rozpoczął ciche przygotowania do takiego kroku, w związku z niezadowoleniem społecznym w kraju” – dodał polityk.

W istocie, w zeszły weekend setki tysięcy osób wyszły na ulice Wielkiej Brytanii wyrazić swoje poparcie dla planu oddania ostatecznego głosu w ręce ludu. Wspiera ich formacja polityczna The People’s Vote, zawiązana w parlamencie przez tych posłów, którym najmniej podoba się perspektywa opuszczenia Wspólnoty. Teraz, gdy praktycznie wszystkie partie polityczne zjednoczyły się przeciwko opusczeniu Unii, taki scenariusz uważa się za najbardziej prawdopodobny – o ile parlamentarzyści otrzymają ostateczne prawo głosu. 

Marcin Majchrzak / POLEMI.co.uk
Fot.: vchal / Shutterstock 

1 thought on “NIKT NIE WIERZYŁ W DRUGIE REFERENDUM, A OTO ONO! PARLAMENTARZYŚCI OFICJALNIE POPARLI PROJEKT

  1. No nie, nie bedzie II referendum bo przeczyło by to zasadom demokracji. Bo jeśli byłoby II to może i III albo IV ?
    Wlk. Brytania to nie Polska, gdzie jedna partia wybrana przez 30% społeczeństwa decyduję, o tym, że w niedziele sklepy będą zamknięte nie pytając o zdanie obywateli w referendum. Tak ma być i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *