Ortopeda podejrzany o zgwałcenie pacjentki. Sędzia uznał, że prawdopodobieństwo jest “duże”

Hits: 121

   Na trzy miesiące trafi do aresztu ortopeda ze szpitala w Częstochowie. Jedna z jego pacjentek twierdzi, że mężczyzna zgwałcił ją podczas wizyty kontrolnej. Lekarz zaprzecza.

– Przesłuchany przez prokuratura podejrzany nie przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył obszerne wyjaśnienia – powiedział w rozmowie z TVN24 Łódź Tomasz Ozimek z częstochowskiej prokuratury.

Zdaniem pacjentki, która przeszła zabieg ortopedyczny w szpitalu w Częstochowie, mężczyzna ją zgwałcił. Przyszła do niego na wizytę kontrolną. W trakcie badania lekarz miał użyć siły i wykorzystać ją seksualnie.

Kobieta zgłosiła się na policję i została przesłuchana. Śledczy uznali, że jej wersja jest wiarygodna. Innego zdania był lekarz. Sąd wyraził zgodę na aresztowanie mężczyzny. – Sędzia uznał, że jest duże prawdopodobieństwo, że zatrzymany dopuścił się gwałtu, dlatego zgodził się na areszt – dodał Ozimek.

Anna Ginał, Rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie zapewniła, że wcześniej nie było “żadnych oficjalnych skarg” na pracę “doświadczonego lekarza”. – To bardzo przykra sprawa, która będzie wymagała wyjaśnienia. Zbyt mało wiemy, żeby dokonywać ocen – stwierdziła.

Źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *