PILNE! Rezolucja Parlamentu Europejskiego wymierzona m.in. w Marsz Niepodległości!!!

Hits: 73

   Na wczorajszym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego przyjęto uchwałę ws. „zakazu działalności grup neofaszystowskich i neonazistowskich w UE”. Jej bezpośrednią pomysłodawczynią była włoska deputowana Eleonora Forenza z Partii Odbudowy Komunistycznej (Partito della Rifondazione Comunista, RC), należącej do Europejskiej Partii Lewicy i Europejskiej Lewicy Antykapitalistycznej.

Bezpośrednią przyczyną były urazy, jakich komunistyczna europosłanka miała doznać podczas przepychanek z narodowcami z narodowo-radykalnej CasaPound we wrześniu b.r. w mieście Bari. Projekt rezolucji opracowany został przez Różę Thun und Hohenstein z Platformy Obywatelskiej.

– Parlament jest zaniepokojony banalizacją faszyzmu, rasizmu i ksenofobii i wzywa państwa członkowskie UE do wprowadzenia zakazu działalności grup neofaszystowskich i neonazistowskich – głosi komunikat prasowy na stronie UE.

 

Szybko jednak okazuje się, co jest rozumiane przez „faszyzm, rasizm i ksenofobię”.

– Posłowie zwrócili uwagę, że po demonstracji na publicznym placu w Katowicach, w listopadzie 2017, podczas której członkowie „Narodowo-Radykalnego (ONR) zawiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia sześciu posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy stanęli w obronie tolerancji, praworządności i innych wartości europejskich”, dochodzenie jest nadal w toku, ale nie postawiono zarzutów żadnemu z podejrzanych, mimo, że o wydarzeniu informowały liczne media i są materiały filmowe – czytamy. – Przypomnieli również, że podczas zorganizowanej przez skrajnie prawicowe organizacje demonstracji w Warszawie, również w listopadzie 2017 roku, „demonstranci nieśli banery z ksenofobicznymi hasłami takimi jak „biała Europa braterskich narodów”, a na niektórych widniała falanga, tj. symbol faszystowski z lat 30. XX wieku”.

 

W związku z tym „Parlament domaga się utworzenia w siłach policyjnych jednostek do walki z przestępstwami popełnianymi z nienawiści. Chce, by przestępstwa takie były ścigane a ich sprawcy karani. Wzywają władze państw członkowskich do wprowadzenia skutecznego zakazu grup neofaszystowskich i neonazistowskich oraz wszelkich innych fundacji lub stowarzyszeń, które gloryfikują nazizm i faszyzm”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *