PILNY APEL NA DO MIESZKAŃCÓW WIELKIEJ BRYTANII! SZCZEGÓLNIE NARAŻONE SĄ KOBIETY – POD ŻADNYM POZOREM NIE WYCHODŹCIE Z DOMU Z…

Hits: 105

Do mieszkańców Wielkiej Brytanii, a szczególnie kobiet, skierowany został pilny apel. Dotyczy on wychodzenia z domu i przebywania w pobliżu niebezpiecznych miejsc, w okolicach których zanotowano serię napadów. Kobiety zostały poproszone, aby pod żadnym pozorem nie wychodziły z domu mając ze sobą pewne urządzenia. 

Standard informuje o ostrzeżeniu, jakie wydane zostało przez policję w Londynie. Dotyczy ono przebywania po zmroku w pobliżu umiejscowionych w północno-zachodnim Londynie stacji metra. W przeciągu kilku miesięcy w tamtej okolicy zanotowano aż 10 napadów o charakterze seksualnym. Dlatego też kobiety otrzymały instrukcje, by nie zabierać ze sobą słuchawek i innych urządzeń, mogących ograniczać dostępność dźwięków. Od tego zależeć może życie. 

Do ataków najczęściej dochodziło w okolicy Cricklewood w późnych godzinach nocnych lub wczesnych porannych. Większość z nich dotyczyła osób, które wychodziły ze stacji Willesden Green Tube. Tam właśnie pojawiał się napastnik – mówią oficerowie Scotland Yardu. Zanim doszło do napadów mężczyzna próbował nawiązywać rozmowę, prosząc o “przytulenie lub pocałunek”. W wypadku odmowy następował atak. 

Ostatni napad miał miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wtedy też ofiara zmierzająca w kierunku Walm Lane została zaatakowana. “Podejrzany przed zaatakowaniem kobiety próbował nawiązać z nią rozmowę” – powiedział przedstawiciel Metropolitan Police. Dlatego też podróżującym w pobliżu stacji kobietom przykazano, aby nie używały słuchawek i “pozostawały czujne”, jak również “zawsze trzymały się dobrze oświetlonych ulic”. 

“Jeśli to możliwe, zawsze przed wyjściem z domu warto komuś powiedzieć dokąd się idzie, którędy i kiedy planuje się wrócić. Ta seria ataków jest doprawdy szokująca, dlatego też apeluję do każdego, kto posiada cenne dla policji informacje, o natychmiastowe zgłoszenie się. Pomoże to zidentyfikować i ująć podejrzanego” – powiedziała detektyw Laura Avery.

Napastnik określony został jako mężczyzna afrykańskiego pochodzenia, mający około 20-30 lat. Średniej budowy ciała, najczęściej ubierał się w ciemne ubrania. W lipcu aresztowano w związku ze sprawą 37-latka, okazało się jednak, że to nie on był odpowiedzialny za ataki. Śledztwo pozostaje w toku. 

Marcin Majchrzak / POLEMI.co.uk
Fot.: Alex Linch / Shutterstock 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *