POLITYCZNE TRZĘSIENIE ZIEMI W UK! DYMISJA THERESY MAY I NOWY PREMIER WIELKIEJ BRYTANII!

Hits: 22

Od rana w Wielkiej Brytanii aż huczy w związku z wprowadzeniem nowej polityki imigracyjnej, to prawdziwe polityczne trzęsienie ziemi. Również dymisja Theresy May jest o krok od realizacji. Naciski są coraz silniejsze i płyną z różnych stron. Gdy do tego dojdzie, nowego premiera nie będzie trzeba szukać. 

Standard informuje, że pojawiła się kolejna osoba chętna na fotel premiera Wielkiej Brytanii. Mowa o były ministrze spraw zagranicznych, Borisie Johnsonie. Tym razem ma on jednak pomysł, którym może przekonać do siebie wielu polityków oraz opinię publiczną.

Jak sam stwierdził, jest w stanie opóźnić opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię o co najmniej 6 miesięcy, jeśli tylko uda mu się obalić Theresę May. Rewelacje te wniknęły w związku z coroczną konferencją Partii Konserwatywnej.

Johnson opowiedział o swoich planach starszym członkom partii. Przerwę od Brexitu wykorzystałby na oczyszczenie atmosfery oraz rozpoczęcie negocjacji od nowa, aby nie dopuścić, by Wielka Brytania opuszczała Wspólnotę bez jakiejkolwiek umowy.

Były minister żąda od Theresy May, aby porzuciła plan zapowiedziany na szczycie w Chequers. To, co ustalono w Chequers, doprowadziło do dymisji kilku ministrów, w tym właśnie Borisa Johnsona. Przez wielu ustalenia te uznawane są za „obłąkane”.

Mówi się, że po rezygnacji Amber Rudd ze stanowiska szefowej Home Office, do którego doszło pod koniec kwietnia bieżącego roku (zastąpił ją Sajid Javid), dymisja Davida Davisa (szefa do spraw negocjacji) i Borisa Johnsona to największa porażka w związku z polityką premier May. Jest to także dowód na fatalnie poprowadzony proces negocjacji w sprawie wyjścia Wysp z Unii Europejskiej.

Victoria Kozaczkiewicz / POLEMI.co.uk
Fot.: Alexandros Michailidis / Shutterstock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *