Polka przewłaszcztła 20 tysięcy funtów

Hits: 83

      Brytyjczycy nie dowierzają, że udało jej się aż tak wkręcić urząd – tym bardziej, że w nim pracowała. Zgarnęła aż 20 tysięcy funtów. 

Daily Mail informuje o 41-letniej Polce, która oszukała urząd brytyjski i wyciągnęła z benefitów aż 20 492 funty. Nikt przez 3 lata nie zauważył, że polskiej imigrantce te pieniądze i zasiłki się nie należały. 

Jeszcze bardziej szokujący jest fakt, że kobieta pracowała w swoim Councilu w Cardiff i to w dziale zajmującym się właśnie benefitami. Sąd wykorzystał ten aspekt w trakcie rozprawy, która miała miejsce, uznając, że Polka miała cały czas doskonałą świadomość tego, że łamie prawo. 

Imigrantka poinformowała, że mieszka sama, tzn. bez partnera. Tymczasem zasiłki pobierała kiedy mieszkała z nim oraz z trójką swoich dzieci. 

Zdradził ją jednak Facebook. Urzędnicy wykorzystali zdjęcia, które Polka udostępniała na portalu, na którym było widać, że cała rodzina spędza ze sobą czas zarówno w trakcie wakacji, jak i różnego rodzaju świąt. 

Była zaproszona na rozmowę do urzędu, by wyjaśnić sprawę, jednak wszystkiego się wyparła – powiedziała, że nie mieszka z partnerem, który odwiedza ją tylko czasami, by pomóc przy dzieciach. Kiedy jednak przedstawiono niezbite dowody w postaci zdjęć, nie potrafiła już się z tego wytłumaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *