POTĘŻNY HURAGAN ADRIAN UDERZA W WYSPY

Hits: 199

    W Wielką Brytanię lada moment uderzy huragan Adrian. Potężny żywioł zaskoczył wszystkich – nic nie wskazywało, że pojawi się na Wyspach. Nawet meteorolodzy nie spodziewali się takiego zwrotu pogodowego. Mieszkańcy muszą przygotować się na najgorsze warunki atmosferyczne. 

Jak podają brytyjskie media, Wielką Brytanię czekają w tym tygodniu dwa huragany: Adrian i Oscar. O ile do Oscara jeszcze daleko, już dzisiaj Wyspy muszą przygotować się na nadejście Adriana. Met Office wydało ostrzeżenie. 

Pod największym wpływem nadciągającego huraganu znajdzie się wschodnia część Zjednoczonego Królestwa. Adrian przyniesie silny wiatr i ulewy – póki co zdewastował Włochy i spowodował powódź. Nawet a Aplach odnotowano niezwykle silne opady deszczu. 

Na uderzenie powinny przygotować się Kent, Yorkshire, Lincolnshire. W tej rejonach od rana zanosiło się na znaczne pogorszenie pogody. Pierwszy powiew zimy, który miał miejsce na Wyspach w weekend, zamienił się teraz w prawdziwy sezon huraganowy. 

Meteorolog z Met Office, Alex Burkill, powiedział: „Adrian przyniesie bardzo zróżnicowane warunki atmosferyczne do całej Europy. Możliwe są intensywne burze z piorunami. Z naszego punktu widzenia, wschód kraju zostanie dosłownie zalany”. 

„Od rana deszczowo było we wschodnich i południowo-wschodnich częściach Anglii” – dodał. Choć tydzień zapowiedział się mroźnie i śnieżnie, na Halloween może jednak nie być śniegu. Zmiana kierunku wiatru i ciśnienia skutecznie pokrzyżowała plany na zimowy koniec miesiąca. Raczej należy spodziewać się „halloweenowej pluchy” i takiego początku nowego miesiąca.

National Hurricane Center w USA ostrzega, że Oscar, który nadejdzie później w tym tygodniu, może przybrać na sile i stać się huraganem z kategorii zagrażających życiu.

 

 

 

 

 

Victoria Kozaczkiewicz / POLEMI.co.uk
Fot.: Harvepino / Shutterstock 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *