Radnym Koalicji Obywatelskiej na Pomorzu Zachodnim został syryjski imigrant .

Hits: 239

     – W gminie Kołbaskowo (gminie leżącej na granicy między Polską a Niemcami, między Polską, która coraz bardziej idzie na wschód, a resztą cywilizowanej Europy) wybory do Rady Powiatu Polickiego zdecydowanie wygrywa Shivan Fate. Kurd, Syryjczyk, wiele lat mieszkający w naszej gminie, gdzie żyje, wychowuje dzieci i jest zwyczajnym ojcem, mężem i obywatelem – poinformowała na Twitterze radna powiatowa Anna Rybakiewicz.

– Shivan, ten wynik to nie tylko wygrana twoja i KO, to wygrana Polski tolerancyjnej, otwartej, Polski przyszłości, gdzie o patriotyzmie mówi się w kategoriach obowiązku i pracy, a nie przywilejów. Zasłużyłeś na to jak nikt inny.
Trochę się bałam, czytałam na fb pytania, czy w Kołbaskowie nie ma „białych” kandydatów, było mi straszliwie przykro, ale jak zwykle okazało się, że fb nie jest soczewką społeczności – i bardzo dobrze. Wiem, że będziesz dumnie reprezentował naszą gminę w powiecie  kontynuowała Rybakiewicz.. – Edit: dzwoni do mnie kolega z Rzeszowa i się mnie pyta, kto to jest ten Shivan, to ja mu na to, że zajebisty facet, to on do mnie – to to napisz. To pisze. Zajebisty, normalny facet

 

Shivan Fate otrzymał niemal 2 tysiące głosów, najwięcej z listy KO. Do Polski przyjechał 19 lat temu na studia. Ukończył informatykę i ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim i Politechnice Szczecińskiej.

Fate podziękował za wybór, pisząc na Facebooku:

 

– Szanowni Państwo, chcę bardzo serdecznie podziękować za mobilizację, za głosy oddane na mnie, za to, że obdarzyli mnie Państwo zaufaniem. Obiecuję, że zrobię wszystko, aby nie zmarnować szansy, jaką od Państwa dostałem !!! Dziękuję !

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *