Rocznica odzyskania niepodległości nie dla byłych prezydentów. Nie dostali zaproszeń

Hits: 153

     O setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mówi się jako o okazji do wspólnego świętowania ponad politycznymi podziałami. Jednak, jak widać po braku zaproszeń na oficjalne uroczystości dla byłych prezydentów, chyba nic z tego nie będzie.

Jak informuje Radio Zet, byli prezydenci Polski nie dostali zaproszeń na oficjalne uroczystości związane z setną rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 

– Prezydent do dziś nie otrzymał żadnego zaproszenia. Według naszych informacji prezydent Kwaśniewski także nie został dotąd zaproszony – przyznała z kolei Onetowi Anna Kulikowska z Instytutu Bronisława Komorowskiego.

Podobnie jest z Lechem Wałęsą. – Nie otrzymaliśmy żadnych innych zaproszeń na państwowe uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości – powiedział z kolei przedstawiciel Instytutu Lecha Wałęsy. Do byłego prezydenta wpłynęło jedynie zaproszenie od kardynała Kazimierza Nycza. Metropolita warszawski chce, aby Wałęsę wziął udział w stolicy w uroczystej eucharystii w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Jednak jak stwierdził w rozmowie z portalem 300polityka.pl prezydencki minister Wojciech Kolarski, takowe zaproszenia zostaną wysłane. – Prezydent Andrzej Duda co roku zaprasza wszystkich byłych prezydentów i premierów Polski. Zaproszenia wysyłane są zwykle na dwa, trzy tygodnie przed świętem. Zapewniam, że w tym roku jest tak samo – powiedział.

– Bardzo cieszy mnie zainteresowanie prezydentów Komorowskiego i Kwaśniewskiego uczestnictwem we wspólnym świętowaniu. To święto wszystkich Polaków i chcemy je świętować razem. Ufam, że w tym roku te zaproszenia zostaną przyjęte – dodał.

źródło: radiozet.pl/rp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *