Szykujmy ciepłe ubrania – zima nadchodzi wielkimi krokami !

Hits: 17

      Kiedy spadnie śnieg 2018/2019? – to pytanie, choć cieszymy się ze złotej polskiej jesieni, zadaje sobie coraz więcej osób. Meteorolodzy z IMGW nie pozostawiają złudzeń, załamanie pogody nastąpi już w październiku!

 

Kiedy spadnie śnieg? Złamanie pogody jeszcze w październiku

Synoptycy przewidują załamanie pogody jeszcze w październiku. Spore ochłodzenie już od poniedziałku. Opadów deszczu, a miejscami nawet deszczu ze śniegiem możemy się spodziewać już w środę, 24.10.2018 roku.

Wtedy nad Polskę napłynie zimne powietrze arktyczne, Polska natomiast znajdzie się pod wpływem niżu znad Skandynawii.

W rejonach nadmorskich wystąpić mogą silne wiatry, nawet do 100 km/h. W górach wiać będzie jeszcze mocniej, nawet do 150 km/h

Złota polska jesień za nami. Wkracza zima. Jaka będzie?

W tym roku pogoda zrobiła nam ogromny prezent w postaci wielu słonecznych dni, także we wrześniu i październiku.

– Zdarzały się dni, kiedy nad całym krajem nie było ani jednej chmury. Był to też bardzo ciepły okres, zwłaszcza biorąc pod uwagę średnie warunki panujące zazwyczaj o tej porze roku – informuje synoptyk IMGW. – Od 5 października wystąpił tylko jeden dzień, kiedy w całym kraju temperatura powietrza nie przekroczyła 20°C, a zdarzały się takie, gdzie miejscami sięgała nawet 25°C. Niestety był to też okres bardzo ubogi w opady deszczu.

Za to, co działo się w Polsce w październiku odpowiedzialny był stacjonarny wyż znad wschodniej Europy. Teraz zaczyna słabnąć, a napływać zacznie niż znad Morza Bałtyckiego.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *