Toruński ksiądz ZŁAMAŁ ciszę wyborczą! „Głosowanie na innych jest GRZECHEM przeciwko …

Hits: 89

     Karą do 5 tys. złotych może zostać ukarany ksiądz, który podczas niedzielnej mszy złamał ciszę wyborczą! Kapłan nawoływał do głosowania na konkretnych kandydatów.

W niedzielny poranek przed oficer dyżurny toruńskiej policji został powiadomiony o naruszeniu ciszy wyborczej.

Okazało się, że ksiądz w trakcie nabożeństwa czynnie zachęcał do oddania głosu na konkretne ugrupowanie. Tłumaczył nawet, że w razie głosowania na inną partię popełnia się grzech przeciwko ojczyźnie. Policja mimo zgłoszenia nie ukarała kapłana – brak jest dowodów.

”Nikt nie łamał ciszy wyborczej. Kościół to wspólnota, dom Boży. My rozmawiamy na wszystkie tematy, jak w domu. Na tym polega kościół. To lewacy próbują zaszkodzić naszemu księdzu” – mówi pan Łukasz, jak twierdzi absolwent WSKMiS.

”Ta sprawa tylko pokazuje kto może nami rządzić – ludzie zawistni, podli i nieszanujący wiary. Nie damy się” – komentowała pani Zofia, mieszkanka Torunia.

Sam zainteresowany nie udzielił komentarza w tej sprawie, natomiast z informacji reporterów Wyborczej24 wynika, że nie przyznaje się do winy.

Do zdarzenia NIE doszło w popularnej „wyciskarce”.

Cisza wyborcza rozpoczęła się w piątek o północy i potrwa do zakończenia głosowania w niedzielę, czyli do godz. 21.

Za złamanie ciszy wyborczej grozi nawet 1 mln zł grzywny; zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Zakaz obowiązuje też w internecie. Najwyższa grzywna: od 500 tys. zł do 1 mln zł grozi za publikację sondaży w czasie ciszy wyborczej. Chodzi zarówno o sondaże przedwyborcze dotyczące przewidywanych zachowań wyborców, wyników wyborów, jak i sondaże prowadzone w dniu głosowania.

Wybory samorządowe odbywaja się dziś w godzinach: 7-21. Wybierzemy w nich 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Druga tura wyborów wójta, burmistrza lub prezydenta miasta odbędzie się 4 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *