UWAGA – NIGDY nie otwieraj TEGO E-MAILA! Nie wypłacisz się. Nowe OSZUSTWO!

Hits: 53

Oszuści rozpoczęli kolejną ofensywę, a wraz z nią powrócił groźny wirus. Eksperci nie mają złudzeń, zagrożenie jest poważne i wyszło już nawet poza granice Polski. Przez nieuwagę można stracić pieniądze, bo złodzieje zbierają dane logowania do bankowości w banalny wręcz sposób – tak wygląda e-mail wysyłany przez oszustów

Eksperci z ESET zauważyli gwałtowny wzrost aktywności trojana bankowego DanaBot, który na początku czerwca tego roku był rozsyłany polskim internautom w wiadomościach. Ich nadawcą miała być rzekomo Ergo Hestia. W rzeczywistości osobą wysyłającą e-maile był cyberoszust. Jak wskazują eksperci, trojan atakuje teraz nie tylko Polskę, ale również Włochy, Niemcy, Austrię oraz Ukrainę – informuje Wirtualna Polska.

DanaBot to trojan bankowy, który został po raz pierwszy przeanalizowany przez Proofpoint w maju 2018 r. W tym okresie zagrożenie rozsyłano australijskim internautom w wiadomościach e-mail. Jak wskazują eksperci z ESET, struktura złośliwego oprogramowania jest złożona z wielu elementów, tzw. wtyczek.

 

Tak może wyglądać przykładowy mail od oszustów. Pod żadnym pozorem nie otwierajcie załącznika!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *