W Wielkiej Brytanii doszło do rozpylenia nieznanej substancji.

Hits: 74

       Standard informuje o wydarzeniach w Bournemouth, gdzie w nocnym klubie Fir Vale Road nieznany sprawca rozpylił duszący spray. Choć na chwilę obecną nie wiadomo jaki dokładnie był to specyfik, znajdujące się w zasięgu działania ofiary, zanim zostały zabrane do szpitala lub poddane leczeniu na miejscu, skarżyły się na ból oczu i błon śluzowych. 

Na miejscu przeprowadzono natychmiastową ewakuację. Nie podano do oficjalnej informacji liczby przebywającej na zabawie osób, wiadomo jednak, że liczba sprzedanych biletów oscylowała w okolicy 3 tysięcy. „Dziś o 2 w nocy otrzymaliśmy informację o jakimś rodzaju środka żrącego, prawdopodobnie na bazie 2-Chlorobenzylidenomalononitrylu. Natychmiastowo podjęto decyzję o ewakuacji, a około 40 osób zostało poddanych zabiegom medycznym na miejscu” – powiedziała przedstawicielka Dorset Police. 

Oficerowie policji przeszukali dokładnie klub, nie znaleźli jednak ani sprawcy, ani też pojemnika po substancji. Na chwilę obecną uważa się, że nie stanowiła ona powodu do bezpośredniego zagrożenia życia. Tej nocy odbyć miał się tam koncert rapera o pseudonimie Yungen, który po akcji ratowniczej napisał na swoim profilu na Facebooku: “Ci wszyscy, którzy przyjechali na mój występ z pewnością mogli zobaczyć, że policja nakazała ewakuację, a mój mikrofon został wyłączony bez jakichkolwiek wyjaśnień. Prawdopodobnie ktoś rozpylił jakiś rodzaj gazu pieprzowego. Mam nadzieję, że wszyscy są bezpieczni”. Śledztwo jest w toku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *